بازی پوکمون گو در ایران

دانلود بازی پوکمون گو در ایران

Pokémon Go (پوکمون گو) یک بازی واقعیت افزوده مبتنی بر مکان یا لوکیشن است که توسط Niantic برای دستگاه های iOS و Android طراحی شده است. این بازی در نتیجه همکاری بین Niantic و Nintendo با شرکت Pokémon بود و در ابتدای سال ۲۰۱۶ میلادی در کشورهای منتخب منتشر شد. این بازی از قابلیت GPS دستگاه همراه برای تعیین محل، گرفتن، نبرد و آموزش مجازی موجوداتی که Pokémon نامیده می شوند، استفاده می کند. این بازی در ابتدا برای کنسول نینتندو عرضه شد و الان در پلت ‌فرم ‌های IOS و اندروید منتشر شده‌ است.

این موجودات بر روی صفحه نمایش ظاهر می شوند، مثل اینکه آنها به عنوان یک بازیکن در یک موقعیت در دنیای واقعی قرار دارند. این بازی رایگان است که البته برای پیشرفت سریع ‌تر در مراحل مختلف بازی می‌توان پول پرداخت کرد. پوکمون گو توانسته است رکورد سریع‌ ترین آمار دانلود را در گوگل پلی کسب کند و در مدت کوتاهی ۱۰ میلیون بار از گوگل پلی و ۷/۵ میلیون بار از اپ استور دانلود شده است.

اگر می خواهید بازی پوکمون گو را شروع کنید باید بدانید این بازی مانند سایر گیم ها نیست که در منزل به استراحت بپردازید و گیم را بازی کنید، برای بازی کردن باید در شهر به وسیله نقشه GPS به دنبال پوکمون هایی باشید که در سطح شهر پراکنده شده اند و سپس با کاربران که در نزدیکی شما هستند به مبارزه بپردازید.

بازی پوکمون گو در ایران

این گیم فعلا در برخی از کشور های منتخب فعال است و هنوز برای ایران فعال نشده است. شرکت نینانتیک که صاحب امتیاز پوکمون گو است هم اکنون تلاش دارد برای کاربران سایر کشورها نیز این بازی را ارائه دهد. با وجود آنکه چند سایت ایرانی اخباری را ارائه کرده‌اند که نشان می‌ دهد امکان اتصال به سرورهای بازی پوکمون‌‌‌گو در ایران وجود دارد اما در حقیقت هیچ کدام از کاربران ایرانی نمی‌ توانند پوکمون‌‌‌گو بازی کنند.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌ های رایانه ‌ای، حسن کریمی قدوسی، از مکاتبات رسمی با شرکت سازنده بازی پوکمون گو خبر داد و اعلام کرد: «در خصوص بازی پوکمون گو، ما یک مکاتبه ایمیلی با سازندگان این بازی داشته‌ ایم و اعلام کرده ایم که اگر قرار است این بازی در ایران عرضه شود، حتماً باید از فیلتر بنیاد ملی بازی ‌های رایانه ‌ای بگذرد و هماهنگی‌ های لازم در این زمینه صورت گرفته باشد و در غیر این صورت ناگزیر از فیلتر و جلوگیری از عرضه بازی هستیم.» به گفته کریمی قدوسی برای عرضه این بازی در ایران دو شرط وجود دارد: «قرار گرفتن سرور اصلی بازی در ایران و مشخص شدن نقاط تفریحی و مقاصد هدف‌ گذاری شده در سراسر کشور برای تگ شدن در این بازی با هماهنگی و همکاری بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای» او همچنین افزود نقاطی مانند مراکز نظامی و امنیتی نباید برای بازی معین شوند چون از لحاظ موازین و قوانین کشور حضور کاربر در این مکان ‌ها ممنوع است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.