تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

قبل از ساخت و ویرایش برگه ها در وردپرس باید تفاوت برگه (Page) و نوشته (Post) را بدانیم. چه وقت از نوشته ها استفاده می کنیم؟ کاربرد برگه ها در سایت چیه؟

تفاوت نوشته و برگه در وردپرس

همانطور که در داشبورد وردپرس مشاهده کرده اید دو گزینه نوشته و برگه وجود دارد که تفاوتهایی با هم دارند. وردپرس از دو قسمت اصلی نوشته و برگه تشکیل شده است. وردپرس در ابتدا برای راه اندازی وبلاگ بود و بن اصلی آن نوشته است.

نوشته و برگه در وردپرس

نوشته یا پست (Post):

نوشته (Post) همان محتوای سایت شامل مقالات آموزشی، اخبار، مطالب جدید، معرفی محصولات است. امکان ویرایش و به روزرسانی را در هر زمانی دارد.

سئو و بهینه سازی سایت روی محتوای سایت انجام می شود. شما می توانید از این طریق مشتری جذب کنید. بازدید های سایت را افزایش دهید و سایت خود را به درآمد برسانید.

محتوای نوشته ها همراه با متن و تصاویر در سایت قرار داده می شوند. قالب آن ها همان قالب (Theme) سایت است. نوشته ها امکان تبادل نظرات با کاربران خود را دارند. اگر مایل به ادامه گفتگو نبودید می توانید از قسمت پنل مدیریت وردپرس آن را غیرفعال نمایید و از ادامه گفتگو و تبادل نظر جلوگیری به عمل آورید.

نوشته ها محتوای زماندار هستند. به این ترتیب که نوشته های جدیدتر در بالای سایت و نوشته های قدیمی تر در قسمت پایین تر سایت قرار می گیرند. نوشته های قدیمی براساس ماه یا سال بایگانی می شوند. این نوشته ها دیگر در صفحه اصلی سایت نمایش داده نمی شوند.

برای یافتن نوشته های بایگانی شده، می توانید از دسته بندی و برچسب استفاده کنید. هر زمان نوشته جدیدی به سایت اضافه می کنید آن را در دسته بندی مربوطه قرار دهید و برای آن نوشته برچسب بگذارید.

نوشته ها دارای زمان و تاریخ انتشار هستند. حتی می توان به کمک افزونه های وردپرس در شبکه های اجتماعی مانند Google+، Facebook، Twitter، LinkedIn به اشتراک گذاشته شوند.

 برگه ها یا صفحه (Page):

برگه ها (Page) محتوای ثابت و ایستای سایت مانند صفحات فرود، درباره ما، تماس با ما، خدمات اصلی، معرفی سایت، تعرفه ها، شرایط و قوانین، صفحه نقشه گوگل هستند. برگه ها تغییر نمی کنند و ثابت اند. محتوای برگه ها در وردپرس توضیحی درباره سایت، کسب و کار و محصولات به کاربران است.

پیشنهاد می کنم مقاله ایجاد صفحات جداگانه در وردپرس را حتما مطالعه کنید.

برگه ها برخلاف نوشته ها، دارای دسته بندی و برچسب نیستند. و قسمت نظرات بصورت پیش فرض غیرفعال است. علاوه براین، بدون تاریخ و انقضا هستند. اگر برای مثال برگه تماس با ما را ویرایش کنید در پایگاه داده وردپرس زمان ویرایش ثبت می شود ولی در برگه تماس با ما تاریخ به روزرسانی آن نمایش داده نمی شود.

برگه ها در سایت های تجاری که شامل خدمات اصلی، لیست قیمت، تماس با ما، درباره ما  می شود، باید در صفحه اصلی سایت قرار داشته باشند.

بصورت پیش فرض از طریق RSS خوراک داده نمی شوند و در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته نمی شوند.

خاصیت سلسله مراتبی دارند. می توانید داخل یک برگه، زیربرگه تنظیم کنید.

همچنین با استفاده از افزونه ها براساس شماره ترتیب آن ها را تعیین کنید. می توان از قالبی متفاوت از قالب سایت برای طراحی آن استفاده کرد.

تفاوت کلیدی نوشته ها و برگه در وردپرس:

  • نوشته ها زماندارند اما برگه ها بدون زمان.
  • نوشته ها در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاشته می شوند اما برگه ها نه.
  • نوشته ها دسته بندی می شوند و برگه ها خاصیت سلسله مراتبی دارند.
  • نوشته ها به RSS خوراک داده می شوند ولی برگه ها نه.
  • برگه ها دارای قابل های سفارشی و دلخواه هستند ولی نوشته ها نه.

چه تعداد نوشته و یا برگه می توان در سایت ایجاد کرد؟

هر تعداد نوشته و برگه می توانید ایجاد کنید. هیچ محدودیتی برای تعداد نوشته و برگه در وردپرس وجود ندارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.