تلگرام X به طور رسمی از سوی تلگرام تایید شد

تلگرام X به طور رسمی از سوی تلگرام تایید و معرفی شد

تیم تلگرام یک برنامه جدید برای پلتفرم اندروید به نام تلگرام X به عنوان بخشی از یک پروژه گسترده تر از همین نام راه اندازی کرده است. این شرکت توضیح داد که نسخه اصلی تلگرام برای برخی از کاربران به اندازه کافی نوآورانه نیست، بنابراین Telegram X را به معرفی کرده تا توسعه دهندگان بتوانند به راحتی نسخه شخصی سازی شده خود را بسازند.

برنامه Telegram X از ابتدا نوشته شده و دارای یک پایه کاملا جدید کپی بدون اجزای مخرب است. Telegram X for Android در حال حاضر از فروشگاه Play برای بارگیری در دسترس است و از زمان عرضه در ۳۱ ژانویه بین ۱۰۰،۰۰۰ تا ۵۰۰،۰۰۰ بار از آن دانلود شده است. شرکت می گوید این برنامه آزمایشی است و ممکن است جایگزین برنامه رسمی موجود شود. البته تلگرام تاکید کرده که اگر این برنامه جایگزین تلگرام آفیشیال نشود، این نسخه می ‌تواند به توسعه یافتن امکانات جدید تلگرام اصلی کمک کند.

این شرکت در رابطه با انگیزه طراحی این برنامه در وبلاگ خود پستی منتشر کرده :

“ماموریت ما این است که Telegram را هر روز سریع تر و آسان تر برای استفاده کنیم. اما با گذشت سال ها، نوآوری های کمتری و کمتر از رقبا مشاهده را شاهد بودیم که اکنون به نظر می رسد تنها راه برای این کار تطبیق ویژگی های Telegram به پلتفرم های مختلف است. هدف Telegram X بازخوانی Telegram و کشف مرزهای جدید در سرعت، سهولت استفاده، کیفیت انیمیشن و سایر جنبه های دیگر است. امروز ما خوشحالیم که یکی از برنامه های جدید رسمی ما – Telegram X for Android را ارائه می دهیم. ”

تلگرام X به طور رسمی از سوی تلگرام تایید شد

چه ویژگی های جدیدی در این اپلیکیشن وجود دارد؟ در واقع Telegram X دارای یک UI اصلاح شده است که شامل دو شیپور خاموشی، یکی برای چت و دیگری برای تماس است. علاوه بر این، یک حالت تمیز بدون حباب یا کادر دور چت برای چت هایی که در آن پیام ها و عکس های زیادی وجود دارد و این ویژگی باعث می شود فضای بیشتری در چت وجود داشته باشد.

چندین حرکات کشیدن جدید به چت اضافه شده است، مثلا اگر پیام را به راست بکشید می توانید آن را به اشتراک بگذارید، و اگر به سمت چپ ضربه بزنید، می توانید به آن ها پاسخ دهید. حرکات جدید ی نیز وجود دارد که با کشیدن در چت استفاده می کنید، تا مجددا به منوی اصلی بروید.

پیش نمایش چت های طولانی در این نسخه از Telegram اضافه شده است. به سادگی روی هر چت برای مشاهده محتوای آن بدون باز کردن ضربه بزنید و نگه دارید، این کار در همه جا از جمله چت ها، کانال ها، و گروه های مشترک قابل دسترسی است.

ویژگی دیگری که در این برنامه تعبیه شده نمایش شناور ویدیوها در برنامه است. همانطور که در تلگرام دیده بودید ویدئو مسیج ها این قابلیت را داشتند که اکنون ویدئو های معمولی نیز می‌توانند به صورت شناور به پخش شدن خود ادامه دهند تا همزمان با تماشای آن‌ها امکان خارج شدن از چت و گشت زدن در برنامه نیز وجود داشته باشد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.