ساخت کانال تلگرام

آموزش ساخت تلگرام

این روز ها اپلیکیشن های پیام رسان در هر گوشی هوشمندی پیدا می شود و پرطرفدارترین نرم افزار پیام رسان تلگرام است که بسیاری از افراد برای ارتباطات دور و نزدیک از آن استفاده می کنند.

اگر شما هم از جمله کابران این مسنجر باشید حتما با کانال های تلگرامی آشنایی دارید. این روز ها اکثر شرکت ها و حتی سایت هایی که به آن وارد می شوید لینک کانال تلگرام خود را گذاشته اند و می توانید از این طریق اخبار و سایر اطلاعات را دنبال کنید.

اگر یادتان باشد در وایبر نیز امکانی مانند این وجود داشت که با نام Public Chats شناخته می شد. البته کانال ها مزیت های بسیاری زیادی دارند که از مهمترین آن ها می توان به عدم محدودیت اعضا اشاره کرد. شما می توانید بی نهایت کاربر را به کانال خود اضافه کنید.

یکی از ویژگی هایی که برای بعضی افراد جزو معایب است و برای برخی دیگر جزو محاسن عدم ارسال مطلب توسط اعضا است و کاربران کانال فقط قادر به مشاهده و استفاده از آن‌ها هستند. البته شما می توانید غیر از خودتان که مدیر اصلی کانال هستید افرادی را به عنوان مدیر کانال تعیین کنید تا آنها هم بتوانند در کانال شما مطالبی ارسال کنند.

کانال های ارتباطی یا Channel ها به دو نوع تقسیم می شوند:

کانال عمومی (Public Channel) و کانال خصوصی (Private Channel)

کانال های عمومی را می‌توان از منوی جستجوی اپلیکیشن تلگرام و با تایپ علامت @ و سپس نام کانال پیدا کرد.

برای ساخت کانال تلگرام بعد از باز کردن برنامه تلگرام آیکون سه خطی موجود در گوشه سمت چپ و بالای صفحه را لمس کنید و گزینه New Channel را انتخاب کنید.

Channel Name انتخاب نام کانال (حروف لاتین)

Description توضیحات کانال (فارسی یا لاتین)

با لمس آیکون دوربین می توان عکس برای کانال انتخاب کنید

بعد از انجام مراحل بالا آیکون تیک موجود در گوشه سمت راست و بالای صفحه را لمس کنید.

گزینه Public Channel را برای کانال عمومی انتخاب کنید.

در بخشی که با عنوان Link مشخص شده و درست در کنار عبارت me/ باید برای آدرس کانال، نامی انتخاب کنید که که قبل از شما انتخاب نشده باشد. اگر نام شما تکراری نباشد با پیغام …. is available مشاهده خواهید شد و پس از لمس گزینه تایید وارد صفحه بعد خواهید شد.

در ادامه میتوانید از لیست دوستان خود افراد را به این کانال دعوت نمایید. برای این کار کافیست بر روی نام او کلیک کنید تا به لیست مهمانان اضافه گردد و با فشردن دکمه Invite آخرین مرحله نیز به پایان رسیده و کانال شما علاوه بر ایجاد، به لیست دوستان شما افزوده خواهد شد.

 

برای اضافه کردن یک مدیر به کانال تلگرام از بالای صفحه سمت راست سه نقطه را انتخاب کنید سپس گزینه Channel info را انتخاب کنید گزینه Administrators را انتخاب کنید سپس گزینه Add Administrator را انتخاب کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code