غیر فعال کردن آپدیت ویندوز های مختلف

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز های مختلف

نرم افزار ها، جهت پیشرفت و از بین بردن نواقص و باگ ها احتیاج به توسعه دارند که این کار توسط تولید کنندگان اصلی انجام می شود. به این عملیات به روز رسانی یا آپدیت کردن گفته می شود. عبارت آپدیت، همان Update انگلیسی است که در فارسی به روز رسانی آن را ترجمه می کنند.

سیستم عامل‌ ها به عنوان مهمترین و پر کاربردترین نرم افزار ها، به روز می شوند. ویندوز یکی از مهمترین سیستم عامل ها است که توسط شرکت مایکروسافت توسعه داده شده است، در طی آپدیت ها، یک سری امکانات بیشتر و بهتر با نسخه ‌ای جدید به دست مصرف کنندگان می ‌رسد.

نسخه ‌های آپدیت ویندوز در دو نوع کلی و جزیی منتشر می شوند. منظور از آپدیت کلی، نسخه‌ هایی مثل ویندوز xp، سون یا ۷، ویندوز ۸ و حالا هم ویندوز ۱۰ است.

اما همانطور که می دانید آپدیت ویندوز هم حجم اینترنت زیادی را می گیرد و هم زمان زیادی را در هنگام شات داون کردن از شما می گیرد به همین جهت خیلی از افراد به دنبال غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز هستند.

غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۷

به منوی استارت رفته و از قسمت Control Panel به windows update بروید. در پنجره باز شده روی گزینه change setting کلیک کنید. از منوی کشویی Important Update گزینه Never Check for update را انتخاب کنید و تیک دو گزینه پائین را بردارید و در آخر ok کنید. در این حالت آپدیت اتوماتیک به صورت کامل غیر فعال می شود.

غیر فعال کردن آپدیت ویندوز ۸

در قسمت RUN فرمان services.msc را وارد کنید و بعد از باز شدن پنجره services گزینه ی Windows Update را انتخاب کنید و در بخش General قسمت services status  روی دکمه Stop کلیک کنید و در قسمت Path  to executable در قسمت Startup type گزینه Disabled را انتخاب کنید و در آخر  Oرا بزنید تا آپدیت خودکار غیر فعال شود.

غیر فعال کردن اپدیت ویندوز ۱۰

در بخش Control Panel روی System and Security کلیک کنید و در این قسمت Administrative Tools را انتخاب کنید. در این صفحه Services را پیدا کنید و روی آن دبل کلیک کنید. در پنجره باز شده به دنبال Windows Update بگردید و آن را انتخاب کنید. در قسمت Startup Type آن را روی Disabled تنظیم کنید و در قسمت Service Status روی Stop کلیک کنید تا سرویس آپدیت به طور کلی غیر فعال شود.

آموزش فعال کردن آپدیت اتوماتیک ویندوز ۱۰

برای فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز ۱۰ به بخش سرویس ها رفته و این بار روی گزینه اتوماتیک گذاشته و Ok نمایید، باز کنید و این بار Start را کلیک کنید. برای تست کردن بروزرسانی ها نیز کافیست به استارت ویندوز رفته و Setting را بزنید. سپس به بخش Updates رفته و گزینه Check for update را انتخاب کنید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
1 نظر
  1. Annick می گوید

    وقت بخیر هدف من اینه که دو جور عضو داشته باشم.. با دسترسی های متفاوت کدام پلاگین پیشنهاد می شود دوستان؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.