چگونه بلوتوث ویندوز ۱۰ را فعال و اضافه کنیم

بلوتوث توسط بسیاری از دستگاه‌ها، مانند هدفون و صفحه کلید استفاده می‌شود. بسیاری از رایانه‌ها و  لپ‌تاپ ها از بلوتوث پشتیبانی می‌کنند، اما اگر سیستمی اینگونه نباشد، ده‌ها هزار لوازم جانبی وجود دارد که نیاز به بلوتوث را برطرف می‌کند. می‌توان بلوتوث را از طریق یک آداپتور اضافه کرد.

با بلوتوث می‌توانید داده‌ها را بین دو دستگاه منتقل کنید. برای مثال اگر تلفن و رایانه را وصل کنید، می‌توانید بدون نیاز به کابل یا اتصال به اینترنت، تصاویر را از یک دستگاه به دیگری منتقل کنید.

می‌توان بلوتوث را با رفتن به Control Panel > Network and Internet > Network Connections بررسی کرد. اگر یک رادیو بلوتوث نصب شده و تنظیم شده وجود داشته باشد، در کنار سایر اتصالات شبکه مانند اترنت و Wi-Fi ورودی ” Bluetooth Network Connection” مشاهده می‌شود.

روی منوی استارت کلیک کنید و device manager را جستجو کنید اگر دستگاه بلوتوث داشته باشد Bluetooth را نشان می‌دهد.

دستگاه-بلوتوث

نحوه اضافه کردن بلوتوث به رایانه


راحت‌ترین راه اضافه کردن بلوتوث، خرید یک دانگل بلوتوثی یا کارت داخلی است. دانگل بلوتوث  ارزان است. با وصل کردن مستقیم دانگل در یکی از درگاه‌های USB موجود در رایانه می‌توان از قابلیت بلوتوث استفاده کرد.

پس از شناسایی دانگل توسط کامپیوتر، امکان برقراری ارتباط با دستگاه‌های دیگر برقرار می‌شود.

اگر Kinivo را در ویندوز ۸ یا ۱۰ نصب کنید، فرآیند نصب ساده است. ویندوز شامل درایورهای اصلی Broadcom بلوتوث مورد نیاز دانگل است و در هنگام تشخیص دستگاه جدید، آنها را به صورت خودکار نصب می‌کند.

کارت بلوتوث داخلی


کارت‌های بلوتوث داخلی نسبت به دانگل‌های USB قدرتمندتر هستند اما نصب آنها سخت‌تر است. آنها باید در یکی از شکافهای PCI مادربرد نصب شوند. استفاده از کارت بلوتوثی داخلی به معنای آزاد کردن درگاه USB خواهد بود.

کارت‌های بلوتوث برای لپ‌تاپ ایده آل نیستند. آنها بیشتر برای دسک‌تاپ هستند که برای انتقال حجم بالا داده، به سیگنال قوی احتیاج دارند.

اتصال دستگاه‌ها با بلوتوث


بعد از قرار دادن دانگل (و با نصب درایورهای مناسب)، باید یک آیکون بلوتوث مشاهده کنید. روی نماد کلیک راست کرده و از فهرست زمینه ” Add a Bluetooth Device” را انتخاب کنید.

اگر از ویندوز ۸ یا ۱۰ استفاده می‌کنید، صفحه نمایش مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد. فقط کافی است دکمه « Pair » را برای دستگاهی که می خواهید وصل شوید، بزنید.

ویندوز حدود نیم دقیقه با دستگاه ارتباط برقرار می‌کند. پس از آن، دستگاه برای استفاده در دسترس است!

با دسترسی به منوی بلوتوث از طریق system tray یا رفتن Control Panel -> All Control Panel Items -> Devices and Printers، می‌توان دستگاه‌های بلوتوث را مدیریت کرد. باید بتوانید دانگل بلوتوث خود و هر دستگاه بلوتوث متصل را ببینید.

اتصال-دستگاه‌ها با بلوتوث

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.