فعال کردن حساب کاربری Administrator در ویندوز ۷

حساب کاربری Administrator به صورت پیش فرض در ویندوز ۷ غیرفعال است. زمانی که سیستم عامل ویندوز ۷ را نصب می کنید، یک حساب کاربری اولیه برای شما ایجاد می شود. همان حسابی که در مراحل نصب ویندوز نام آن را وارد می کنید.

این حساب بصورت خودکار در گروه Administrator ها قرار می گیرد. به همین دلیل تمام دسترسی های Administrator را دارد. البته ممکن است گاهی اجازه انجام بعضی از فعالیت ها را نداشته باشد.

چندین روش برای فعال کردن حساب کاربری Administrator در سیستم عامل ویندوز ۷ وجود دارد. ما در این آموزش ساده ترین روش فعال کردن حساب کاربری Administrator را آموزش می دهیم. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

فعال کردن حساب کاربری Administrator در ویندوز ۷

فرض کنید بعد از نصب ویندوز ۷ می خواهید اکانت Administrator را فعال کنید. این اکانت به صورت پیش فرض غیرفعال است. ساده ترین روش فعال سازی Administrator از طریق مدیریت اکانت های کاربری (Manage) در ویندوز ۷ است.

فعال کردن حساب کاربری Administrator مراحل زیر را دنبال کنید:

روی آیکون Computer کلیک راست کرده و گزینه Manage را انتخاب کنید. با این کار کنسول مدیریت کامپیوتر باز می شود.

باز کردن کنسول Manage

در بخش چپ کنسول روی فلش Local Users and Groups کلیک نمایید. با کلیک روی فلش زیرشاخه های داخلی قابل مشاهده است. روی گزینه Users در سمت راست کلیک کنید تا حساب کاربری Administrator را مشاهده کنید. حالا روی Administrator کلیک راست نمایید و گزینه Set Password را بزنید.

رمز عبور دلخواه را وارد نموده و پنجره را ببندید.

گذاشتن رمز روی Administrator

بعد از گذاشتن پسورد، محددا روی Administrator کلیک راست کنید و گزینه Properties را بزنید. پنجره محاوره ای باز می شود. در تب General گزینه Account is Disabled را مشاهده می کنید.

اگر گزینه Account is Disabled تیک داشته باشد، نشانه غیرفعال بودن حساب کاربری است. برای فعال کردن حساب کاربری Administrator تیک گزینه را بردارید. OK را بزنید تا پنجره یسته شود.

فعال کردن حساب کاربری Administrator

حال حساب کاریری Administrator فعال است.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.