فناوری تبدیل گفتار به نوشتار در کروم

فناوری تبدیل گفتار به نوشتار در کروم

گوگل داک قابلیت جدیدی را به ویژگی های خود افزوده که این امکان را برای کاربران فراهم می کند که گفتار خود را به نوشتار تبدیل کنند.

گوگل داك پيش قراول نسل جديدى از نرم افزار هاست كه به آن ها نرم افزار هاى آنلاين گفته مى شود. براي استفاده از گوگل داك تنها چيزي كه مورد نياز شماست، يك رايانه و يك اتصال به اينترنت است. به كمك گوگل داك شما مي توانيد فايل هاي متني، صفحه ي گسترده و پاورپوينت هاي خود را به صورت آنلاين ايجاد و ويرايش كنيد.

چندی قبل گوگل از قابلیت جدید این نرم افزار رونمایی کرد. ویژگی فوق، این امکان را فراهم می کند که گفتار را به نوشتار تبدیل کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که در حین استفاده از این قابلیت باید برنامه Google Doc به‌صورت مداوم روی سیستم شما در حال اجرا باشد اما گویا سیستم عامل کروم قرار است به زودی این ویژگی را بدون آن که لزومی برای این کار باشد عرضه کند که این کار به خاطر درخواست اعمال برخی تغییرات در کدها بوده است.

چندی پیش کروم درخواست اعمال تغییراتی در کدها را دریافت کرد که شرح آن را در ذیل مشاهده می‌کنید:

فناوری تبدیل گفتار به نوشتار در کروم

امکان ساپورت ویژگی دیکته در سیستم عامل کروم

این قابلیت با فشردن دکمه‌های  Ctrl+Alt+S راه اندازی می شود

فشردن هر میان‌بر یک فرآیند دیکته جدیدی را آغاز کند

فعال شدن آیکون صدا همزمان با شروع فرآیند دیکته ی جدید

با سکوت کاربر، تشخیص داده شود که دیکته به اتمام رسیده است.

 

قطعا با اعمال تغییراتی که در بالا گفته شده، قادر خواهید بود برای راه‌اندازی قابلیت تبدیل گفتار به نوشتار از کلیدهای میان‌بر Ctrl+Alt+S استفاده کنید. لازم به ذکر است که اگر برای بار اول است که از این قابلیت استفاده می کنید باید به منوی تنظیمات مراجعه و دسترسی به این میان‌بر را به‌صورت دستی تنظیم کنید. هنگامی که آیکون صدا به نمایش درآمد، شروع به صحبت کنید و زمانی که صحبت خود را به اتمام رساندید، نرم‌افزار از سکوت شما این گونه برداشت می‌کند که فرآیند تکمیل شده است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.