مدیریت وکنترل مصرف اینترنت اپلیکیشن‌ها در اندروید،توسط GlassWire

مدیریت وکنترل مصرف اینترنت اپلیکیشن‌ها در اندروید،توسط  GlassWire

بسیاری از افراد از اینترنت همراه استفاده میکنند وحجم مصرفی وباقی مانده برای آنها حائز اهمیت می باشد..پس وقتی از اینترنت با محدودیت ترافیک مصرفی استفاده می کنید، بحث دسترسی اپلیکیشن‌ها به اینترنت بحث بسیار مهمی می شود، چرا که وقتی اپلیکیشن‌ها به اینترنت دسترسی داشته باشند، بخش زیادی از حجم اینترنت شما را به خود اختصاص می دهند و هم چنین سرعت اینترنت شما را کم می کنند. در واقع فعالیت دور از چشم اپلیکیشن‌هایی که به اینترنت متصل هستند، زمانی که اینترنت شما محدودیت مصرف حجم دارد، موضوع بسیار مهمی است. در این مقاله قصد داریم ،نحوه کنترل و مدیریت مصرف اینترنت اپلیکیشن‌ها در اندروید را به شما آموزش دهیم…
“GlassWire”، اپلیکیشن مناسب و کاربردی است که مصرف اینترنت هر اپلیکیشن را به صورت مجزا نمایش می دهد و به شما در مدیریت مصرف دیتای اینترنت کمک زیادی می کند. “GlassWire” مصرف دیتای هر اپلیکیشن را در زمان ‌هایی که از اینترنت وای‌فای و دیتا استفاده می کند، به صورت جداگانه در دو حالت نمایش می دهد.
این اپلیکیشن مصرف دیتای هر اپلیکیشن را به صورت عددی و هم چنین در قالب نمودار برای شما به نمایش در می آورد. “GlassWire” به شما کمک می کند که رفتار و مصرف اینترنت کلیه اپلیکیشن‌ها را کنترل کنید و اپلیکیشن‌ هایی که مصرف دیتای بالایی دارند را شناسایی نمایید. برای جلوگیری از تمام شدن ترافیک مصرفی خود باید دسترسی اینترنت به این اپلیکیشن ‌هایی که مصرف بالایی دارند، را قطع کنید. معمولا برخی اپلیکیشن‌ ها که کارایی خاصی هم ندارند در پس ‌زمینه فعال هستند و مشغول مصرف اینترنت دیتای شما هستند، پس بهتر است آن ها را شناسایی و دسترسی اینترنت آن ها را قطع نمایید.


اپلیکیشن “GlassWire” با نمایش میزان مصرف اینترنت در نوار ابزار اندروید، شما را هر لحظه از مصرف اینترنت خود مطلع می کند. علاوه بر این شما می توانید این اپلیکیشن را به صورت رایگان از گوگل‌پلی دانلود کنید و اینترنت مصرفی هر اپلیکیشن را با جزییات کنترل کنید.
درادامه باید افزود که،پس از کنترل مصرف اینترنت هر اپلیکیشن توسط “GlassWire”، حال باید دسترسی اپلیکیشن‌ های پر مصرف به اینترنت را برای صرفه‌ جویی در مصرف اینترنت خود قطع کنید.
برای این کار به بخش Settings گوشی خود مراجعه کنید و پس از آن وارد بخش “Data usage” شوید و گزینه “Restrict Background Data” را انتخاب نمایید. حال اگر می خواهید هر اپلیکیشن را به صورت جداگانه محدود کنید، می توانید در بخش تنظیمات به قسمت “Apps” هم مراجعه کنید و دسترسی اینترنت اپلیکیشن مورد نظر خود را مسدود نمایید.
از اپلیکیشن “Mobiwol” نیز برای محدود کردن دسترسی سایر اپلیکیشن‌ها به اینترنت می توانید استفاده کنید. “Mobiwol” نیز مانند GlassWire جز معدود اپلیکیشن‌هایی است که دسترسی اینترنت اپلیکیشن‌ها را قطع می کند و برای استفاده از آن نیاز به روت بودن گوشی نیست. .با رعایت و اعمال مواردی که اکنون در دست دارید، می توانید میزان مصرف دیتای دستگاه اندرویدی خود را به میزان قابل ملاحظه‌ای کاهش دهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.