۳ نرم افزار برای کسب و کارهای کوچک

امروزه استفاده از تکنولوژی بخش مهمی از هر کسب و کار است. استفاده از تکنولوژی در هر کسب و کار سنتی لازمه موفقیت آن است. نرم‌افزارهای موجود در بازار بهره‌وری کسب و کارهای کوچک و بزرگ را بهبود می‌بخشد، هزینه‌ها را کاهش می‌دهد و مدیریت موجودی و فروش را آسان می‌کند. انتخاب نرم‌افزار مناسب از بین میلیون‌ها محصول نرم‌افزاری موجود در بازار کار مشکل و زمان‌بری است. ۳ نرم‌افزار زیر برای مدیریت بهتر کسب و کارهای کوچک لازم و ضروری است.

۳ نرم‌افزار برای کسب و کارهای کوچک

نرم‌افزارهای فروش (Sales Software)

طیف وسیعی از نرم‌افزارهای طراحی شده به شرکت‌ها و کسب و کارها در فرآیند فروش کمک می‌کند تا به درآمد بیشتری برسند. سیستم‌های فروش مانند Maximizer و Salesforce.com به تیم فروش خود کمک می‌کنند تا مخاطبین را شناسایی کنند. هر مکالمه تلفنی، ایمیل و نامه‌ مشتری را بررسی و پیگیری می‌کنند.

یک سیستم فروش خوب روش بازاریابی شما را دنبال می‌کند و مدیریت درستی را برای فروش بهتر به شما پیشنهاد می‌دهد. با گذشت زمان، با استفاده از نرم‌افزارهای فروش عملکرد را بررسی و تجزیه و تحلیل می‌کنند. به این ترتیب زمانی را که بیشترین فروش را داشته اید و میزان هزینه‌ای که برای هر مشتری کرده اید را تعیین می‌کنند.

نرم افزار فروش کسب و کارهای کوچک

نرم‌افزارهای اداری (Office Productivity)

نرم‌افزارهای اداری (Office) در بخش‌های مختلف به شما کمک می‌کند تا نامه‌ها را تایپ کنید، سخنرانی‌ها را آماده کرده و بودجه را توسعه دهید. یکی از نرم‌افزارهایی که بیشترین کاربرد را در سازمان‌ها و ادارات و شرکت‌ها دارد مایکروسافت آفیس (Microsoft Office) است.

مایکروسافت آفیس شامل چندین برنامه است که هر یک وظیفه مهمی را انجام می‌دهد. نرم‌افزار ورد، یک برنامه واژه‌پرداز است که می‌توانید برای نوشتن نامه‌ها، فاکتورها و … از آن استفاده کنید؛ نرم‌افزار اکسل، به شما امکان ایجاد صفحات گسترده مالی، بودجه‌بندی و تجزیه و تحلیل داده‌ها را می‌دهد؛ نرم‌افزار پاورپوینت، یک ابزار ساده اما مفید برای ارائه کنفرانس و گزارشات در جلسات کاری است.

هم‌چنین می‌توانید از برنامه‌های دیگر از جمله Google Docs و Oracle Open Office نیز استفاده کنید. این برنامه‌ها دارای ابزارها و ویژگی‌های مشابه Microsoft Office هستند.

نرم‌افزارهای حسابداری برای کسب و کارهای کوچک

یک بسته حسابداری قدرتمند قادر است سالانه صدها ساعت حسابداری را ذخیره کند. بسته‌های کسب و کارهای کوچک مانند Quick Books، Peachtree Complete و MYOB کل وضعیت مالی یک شرکت را ثبت و تجزیه و تحلیل می‌کند. وضعیت مالی شامل بدهی‌ها، حقوق و دستمزد، موجودی و مالیات است.

نرم افزار حسابداری

این نرم‌افزارها دارای ده‌ها نوع قالب‌ آسان برای شرکت‌ها است که زمان راه‌اندازی فایل‌ حسابداری را کاهش می‌دهد. علاوه‌براین نرم‌افزارهای قدرتمندی برای کسب و کارهای بزرگ‌تر از جمله AccPac و SAP Business One طراحی شده‌اند.

 

منبع: smallbusiness.chron

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.