انتشار اندروید O برای گوشی های نوکیا ۶، نوکیا ۵ و نوکیا ۳

انتشار اندروید O برای گوشی های نوکیا ۶، نوکیا ۵ و نوکیا ۳

یقینا میدانیم،سیستم عامل اندروید هم اکنون پرکاربرترین و محبوب‌ترین سیستم عامل موبایلی موجود در دنیا به شمار می‌رود. آخرین نسخه این سیستم عامل، اندروید ۷ نوقا (Android 7 Nougat) بود که هم اکنون محصولات زیادی با تجهیز به آن روانه بازار شده‌اند. در حالی که چند وقتی بود شایعات زیادی در مورد نسخه بعدی سیسم عامل اندروید می‌شنیدیم، گوگل به صورت رسمی آن را معرفی کرد! نسخه جدید سیستم عامل اندروید، اندروید O نام دارد! البته گوگل طبق روال پیشین هنوز نام کامل این سیستم عامل را مشخص نکرده است.

شرکت بزرگ گوگل به صورت رسمی از نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید با نام اختصاصی اندروید O یا همان “Android O” صحبت به میان آورد و برخی از قابلیت‌های آن را تشریح کرد. بنابراین اندروید O رسما از سوی گوگل معرفی شده است.اگر به خاطر داشته باشید روند مشابه برای اندروید نوقا هم طی شده بود. ابتدا گوگل اندروید نوقا را با نام “اندروید N” معرفی کرد و در نهایت مشخص شد که حرف “N” نماد واژه “Nougat” است. حال روند مشابه برای اندروید O هم طی شده است. پیش‌بینی می‌کنیم که با توجه به شایعات پیشین، نسخه جدید سیستم عامل اندروید با نام اختصاصی اندروید اوریو (Android Orio) معرفی شد.

 

انتشار اندروید O برای گوشی های نوکیا 6، نوکیا 5 و نوکیا 3

در ادامه شایان ذکر است که،به تازگی اعلام شده است که گوشی‌های Nokia 6، Nokia 5 و Nokia 3 بروزرسانی اندروید O را دریافت خواهند کرد.با اینکه اخیرا عرضه‌ی سراسری گوشی‌های جدید نوکیا آغاز شده وکمپانی HDM Global به عنوان سازنده‌ی گوشی‌های نوکیا به وب‌سایت تک‌رادار گفته است که گوشی‌های نوکیا ۶، نوکیا ۵ و نوکیا ۳، بروزرسانی اندروید O را دریافت خواهند کرد.اندروید O نسخه‌ی بعدی سیستم عامل موبایلی گوگل است که در کنفرانس I/O در ماه می معرفی شد.


سخنگوی اچ‌ام‌دی گلوبال به تک‌رادار گفته است که:
گوشی‌های هوشمند مورد بحث، به محض انتشار نسخه‌ی جدید سیستم عامل گوگل برای تولیدکنندگان، بروزرسانی اندروید O را دریافت خواهند کرد و همچون گذشته به صورت ماهیانه نیز بروزرسانی‌های امنیتی منتشر خواهد شد.آپدیت اندروید O تا سه ماهه‌ی سوم ۲۰۱۷ (ماه‌های سپتامبر یا اکتبر) در دسترس نخواهد بود و البته گوشی‌های نوکیا نیز دقیقا در این زمان نسخه‌ی جدید اندروید را دریافت نخواهند کرد.

همچنان در ادامه باید خاطر نشان کرد که،وی افزوده است؛ که زمان دقیق عرضه‌ی اندروید O برای سه گوشی اعلام شده مشخص نیست؛ اما طبق روال گذشته کمی زمان نیاز است تا تولیدکنندگان بتوانند نسخه‌ی نرم‌افزاری جدید را برای محصولات خود منتشر کنند.نکته‌ی مهم این است که چون گوشی‌های نوکیا ۶، نوکیا ۵ و نوکیا ۳ به نسخه‌ی تقریبا خام اندروید ۷ نوقا مجهز شده‌اند، بروزرسانی آنها به اندروید ۸ سریع‌تر و راحت‌تر خواهد بود.

اگر شما هم یکی از کاربران گوشی های نوکیا باشید،قطعا این خبر برای شما خوشحال کننده می باشد…

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.