آیا سرعت نسخه آینده سافاری بر کروم برتری دارد یا خیر؟

آیا سرعت نسخه آینده سافاری بر کروم برتری دارد یا خیر؟

آنچه که شواهد نشان می دهند،آنست که کمپانی اپل همچنان سعی دارد در رتبه اول بدرخشد وجایگاه قدرتمند خود را حفظ کند،از اینرو میتوان گفت که کمپانی اپل مرورگر گوگل کروم را به پیکار دعوت میکند. کمپانی اپل قصد دارد تا سرعت نسخه آینده سافاری را طوری طراحی کند که بر مرور گر گوگل کروم برتری داشته باشد.نظر شما در اینباره  چیست؟تا انتهای این خبر با ما همراه باشید..

کمپانی اپل به تازگی، زمانی را برای ارائه‌ی برخی توضیحات در مورد بهبودهای ایجادشده در آخرین نسخه‌ی سافاری برای مک اختصاص داده است. این بهبودها شامل یک سیستم بلاک‌کننده‌ی ردگیری تبلیغات، جلوگیری و متوقف ساختن پخش خودکار و پیش‌فرض ویدئوها و برخی از تقویت‌های دیگر در عملکردهای اصلی برنامه می‌شوند. در همین راستا،”کریگ فدریگی”، نایب‌رئیس ارشد اپل در بخش مهندسی نرم‌افزار، در کنفرانس سالانه‌ی اپل اعلام کرد که عملکرد بخش جاوا اسکریپت مرورگر سافاری در قیاس با مرورگرهای کروم به میزان ۸۰ درصد بهتر خواهد بود،شایان ذکر است که، که عملکرد جاوا اسکریپت در واقع تعیین‌کننده‌ی بخش بزرگی از سرعت کلی یک مرورگر است.

 

آیا سرعت نسخه آینده سافاری بر کروم برتری دارد یا خیر؟

اپل در حال تمرکز بر سافاری برای دسکتاپ است و به گفته‌ی فدریگی در طی مصاحبه‌ای در روز سه‌شنبه، آن‌ها از آن جهت در پی این اقدام برآمده‌اند که کمپانی گوگل در صفحه‌ی خانگی خودشان آگهی پاپ‌آپی با مضمون سریع‌تر بودن گوگل کروم برای کاربران خود به نمایش می‌گذاشته است. وی در این مورد توضیح می‌دهد:
من فهمیدم که هرگاه فردی مرورگر خود را باز می‌کند و به یک موتور جستجوی خاص مراجعه می‌کند، در آنجا با تبلیغی روبرو می‌شود مبنی بر اینکه «یک مرورگر سریع‌تر داشته باشید». در نهایت همین امر به ذهن کاربر متبادر می‌شود و افراد در آنجا مکث می‌کنند…سرچشمه‌ی این روند در واقع بازاریابی است… از این‌رو ما فکر کردیم که می‌توانیم اندکی معلومات را در این زمینه ارائه کنیم.

البته باید اشاره کنیم که اپل هم از پلتفرم خود برای تشویق کاربران مک به استفاده از سافاری استفاده می‌کند. اما به هر دلیل، آگهی‌های خودارتقاءدهنده‌ی کمپانی گوگل معمولا به‌گونه‌ای هستند که کسی آن‌ها را از دست نمی‌دهد و از طرفی می‌دانیم که گوگل در حال حاضر به‌عنوان موتور جستجوی غالب در دنیا شناخته می‌شود؛ ظاهرا شاید این قضیه شهرت گوگل باعث شده که مدیران اپل در اینباره واکنش نشان دهد.

شما چه فکر میکنید؟ آیا این نظریه عملی خواهد شد یاخبر؟باید منتظر اخبار جدیدتر باشیم.

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.