Microsoft Edge برای اندروید و iOS منتشر شد

Microsoft Edge برای اندروید و iOS منتشر شد

مایکروسافت نسخه ای از مرورگر وب Edge خود را در ماه گذشته برای iOS و اندروید عرضه کرد. مرورگر اج بسیار سبک‌تر از اینترنت اکسپلورر است و شباهت بسیاری به کروم و فایرفاکس دارد، هر چند همچنان از موتور رندرینگ Trident و Chakra JavaScript ویژه ی خود استفاده می‌کند. آزمایش کنندگان مجبور به ثبت نام برای دسترسی ویژه به مرورگر جدید شدند، اما مایکروسافت هر دو نسخه Android و iOS را به طور عمومی از امروز در دسترس قرار می دهد. مایکروسافت Edge برای تلفن همراه عمدتا برای کاربرانی مفید است که به انتقال وب‌گردی خود از گوشی به کامپیوتر ویندوز ۱۰ علاقه دارند.

مایکروسافت عملکرد “ادامه در کامپیوتر” خود را به طور مستقیم در Edge برای iOS و Android ادغام کرده است، بنابراین شما می توانید در صورت بارگذاری نامناسب سایت بر روی تلفن همراه آن را به کامپیوتر ارسال کنید و با ماوس و صفحه کلید کار خود را ادامه دهید. Edge نیز شامل دسترسی به علاقه مندی ها، تاریخچه، لیست خواندن و کتاب های الکترونیکی است. متاسفانه، مایکروسافت هنوزهمگام سازی تب را برای Edge برای تلفن همراه اضافه نکرده است، بنابراین شما نمی توانید تبها یا تاریخ بین رایانه و تلفن را به اشتراک بگذارید.

Microsoft Edge برای اندروید و iOS منتشر شد

قابلیت های های معرفی شده Microsoft Edge مثل Hub به کاربران این امکان را می دهد تا وب را به گونه ای تنظیم کنند که شلوغی و به هم ریختگی را حذف کنند، و یافتن، مشاهده و مدیریت مطالب خود را آسان تر کنند. امکان QR Code Reader نیز می تواند باعث شود کدهای QR را با لمس یک دکمه ساده بخوانید.

مایکروسافت قصد دارد از زمان همگام سازی تب و iPad در برخی موارد در آینده پشتیبانی کند، اما هر دو ویژگی احتمالا تا سال آینده نمی رسد. مایکروسافت Edge برای iOS و آندروید در فروشگاه App اپل یا فروشگاه Google Play در دسترس است.

منبع

 

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *