قرارگیری نسخه تقلبی واتساپ در گوگل پلی استور

قرارگیری نسخه تقلبی واتساپ در گوگل پلی استور

حتما شما هم نام واتساپ را شنیده اید یا با آن کار کرده اید . یک برنامه پیام‌رسانی فوری برای تلفن‌های هوشمند است. این برنامه توسط شرکت سهامی واتس‌اپ ساخته شده است. مؤسس شرکت و سازنده این برنامه یان کوم است. پیام‌رسان WhatsApp سامانه‌ای نرم‌افزاری برای گوشی‌های هوشمند آندروید، آیفون، نوکیا، و بلک‌بری و سیمبیان است.

نسخه جعلی برنامه پیام رسان WhatsApp بیش از یک میلیون بار از فروشگاه Google Play بارگیری شد.

به نظر میرسد که برنامه «Update WhatsApp Messenger» که نسخه جعلی این نرم افزار است توسط شرکت WhatsApp Inc توسعه یافته است که شرکت اصلی سازنده ی نسخه اصلی برنامه است.

در این نسخه، کاربران تبلیغات زیادی مشاهده کرده‌اند و حتی اعلام کرده اند که می‌توان از طریق Update WhatsApp Messenger، روی دستگاه اپلیکیشن نصب کرد. گوگل به محض پی‌ بردن به این ماجرا، سریعا نسخه‌ی تقلبی واتس‌اپ را حذف کرد.

قرارگیری نسخه تقلبی واتساپ در گوگل پلی استور

نکته‌ی عجیب این ماجرا، ذکر نام .WhatsApp Inc به‌عنوان توسعه‌دهنده‌ی این نرم‌افزار بود. البته ظاهرا افرادی با ذکاوت بالا این کار را انجام داده‌اند. آن‌ها در قسمت نام سازنده‌ی این نرم‌افزار تقلبی، برای ایجاد فضا بین WhatsApp و .Inc از کاراکتر خاصی استفاده کرده‌اند که حکم فضای خالی را بازی می‌کند؛ درحالی‌که واقعا خالی نیست. این تفاوت ظریف عملا غیر قابل کشف برای یک کاربر معمولی بود. به‌همین دلیل حدودا یک میلیون‌نفر آن را روی دستگاه خود دانلود کردند.

کاربران که به روز رسانی خودکار را از طریق WhatsApp واقعی دریافت می کنند تحت تاثیر قرار نمی گیرند.

این اولین بار است که گوگل مجبور شده است تا برنامه های خرابکار جعلی را در فروشگاه Play حذف کند.

چنین اتفاقی قبلا هم برای گوگل رخ داده بود. این شرکت در سال ۲۰۱۵ پس از بررسی، اپلیکیشنی را که ادعا می‌شد روی باتری گوشی نظارت می‌کند پاک کرد؛ چرا که ظاهرا این اپ از طریق گوشی‌ قربانیانش، پیام‌های خاصی ارسال می‌کرد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.