چرا در آسانسور ها از آینه استفاده می شود؟

آیا می دانید چرا در آسانسور آینه نصب می کنند؟

در گذشته ای نه چندان دور اکثر خانه ها یک طبقه یا دو طبقه با حیاط ها کوچک و بزرگ بودند اما امروزه با توجه به ازدیاد جمعیت خانه ها به صورت عمودی بالا رفته اند و برج های بلندی ساخته شده اند. به دلیل آسان شدن رفت و آمد به طبق های بالا لزوم استفاده از آسانسور در این ساختمان ها وجود دارد. حتما شما هم در آپارتمان های چند طبقه از آسانسور استفاده کرده اید، اما چرا در فضای داخلی اتاقک آسانسور ها از آینه استفاده می شود؟

یکی از دلایل مهمی که در آسانسور از آینه استفاده می شود برای راحت تر کردن افرادی است که دچار بیماری کلاستروفوبیا یا تنگنا هراسی هستند، این گونه افراد در محیط های تنگ مانند آسانسور هراس دارند و به حدی وحشت زده می شوند که ممکن است از حال بروند. کلاستروفوبیا یک اختلال روانی است و بر طبق تحقیقات استفاده در آینه این حس را منتقل می کند که گویی فضا بزرگ تر است.

چرا در آسانسور ها از آینه استفاده می شود؟

یکی دیگر از دلایل، سرعت بسیار کند آسانسور ها در گذشته بود. شاید جا به جایی بین ۱۰ طبقه حدود ۱۰ دقیقه طول می کشید که حوصله افراد در آسانسور سر می رفت و خسته می شدند. وجود آینه در آسانسور می تواند افراد را سرگرم کند تا به مقصد خود برسند.

آینه همچنین از نظر روانی می تواند فکر شما را از خطرات آسانسور مانند سقوط اتاقک آن یا گیر کردن در آن پرت کند. تا شما نگاه کوچکی به چهره خود بیندازید و خود را کمی مرتب کنید، به مقصد خواهید رسید.

یکی از مهمترین دلایل وجود آینه، تشخیص کابین آسانسور است. اگر اتاقک آسانسور مانند دیواره های چاله آسانسور باشد ممکن است افراد تشخیص ندهند و با باز شدن درب به درون چاله بیفتند. شما می توانید با دیدن چهره خود در آسانسور اتاقک آن را تشخیص دهید و سوار آن شوید.

همچنین شما می دانید در هنگام استفاده از آسانسور مجبورید چند لحظه ای را با افراد مختلف در آن اتاقک تنها باشید. وجود آینه در آن باعث می شود حتی اگر شما پشتتان به افراد دیگر است بتوانید حرکات آن ها را زیر نظر داشته باشید.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.