آموزش ثبت سایت در گوگل

آموزش ثبت سایت در گوگل وبمستر

گوگل وب مستر یکی از ابزارهای رایگان شرکت گوگل است که امکان سرویس دهی به مدیران وبسایت ها را دارد و در زمینه ی بهینه سازی و کمک به کسب و کار وب سایت ها عرضه شده است. این سرویس به تازگی به “کنسول جستجوی گوگل” تغییر نام داده است. ابزار Google Web Master یکی از قدرتمند ترین امکانات گوگل است که با مانیتور کردن وب سایت به کسب و کارها کمک می کند که بهترین نتیجه را در صفحه نتایج گوگل بدست بیاورند.

وب مستر تولز در درجه ی اول به ما اطمینان می دهد جستجوگر گوگل به سایت موردنظر دسترسی دارد، در درجه دوم اطلاعات مفیدی در اختیار ما می گذارد که با بررسی آنها می توانیم بفهمیم گوگل سایت ما را چگونه ارزیابی می کند و برای بهینه سازی سایت چه مواردی را باید در نظر بگیریم.

برای استفاده از این سرویس باید سایت خود را در آن ثبت کنید. با ما در ادامه همراه باشید:

آموزش ثبت سایت در گوگل

برای استفاده از این ابزار باید یک حساب کاربری در گوگل داشته باشید (حساب جیمیل). به آدرس google.com/webmasters مراجعه کرده و گزینه Sign in را بزنید.  نام وب سایت خود را به صورت کامل وارد کنید و بر روی دکمه Add A Property کلیک کنید.

پس از طی این مراحل، شما باید مرحله تایید سایت مبنی بر اینکه این سایت متعلق به شماست را طی کنید. تایید کردن سایت از طریق چند راه مختلف امکان پذیر است.

ابتدا فایل را با کلیک بر روی گزینه this HTML verification file دانلود کنید. سپس فایل متنی دانلود شده را در پوشه Public_html سایت خود آپلود کنید و بر روی گزینه Verify کلیک کرده و پس از چند ثانیه تایید گوگل را دریافت خواهید کرد.

آموزش ثبت سایت در گوگل

پس از تمام شدن و انجام این مراحل شما به صورت مستقیم به پنل کاربری ابزار گوگل وب مستر تولز دسترسی خواهید داشت. از این پس اطلاعاتی مثل میزان سلامت سایت، تعداد صفحات ایندکس شده، کلمات کلیدی ورودی به سایت، ثبت سایت در گوگل، معرفی نقشه سایت و … همگی از طریق پنل مدیریت وبمستر گوگل در دسترس شما خواهند بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.