آموزش چسباندن زیرنویس به فیلم

چسباندن زیرنویس به فیلم

فیلم دیدن این روز ها به پایه ی اصلی تفریحات جوانان و خانواده ها تبدیل شده است. تلوزیون های تکنولوژی ال سی دی و الی ای دی روز به روز بزرگتر می شوند و به نوعی می توان گفت امروزه هر کسی در خانه ی خود یک سینمای خانگی دارد. حتی بسیاری از افراد مبلغ های چند ده میلیونی برای خرید ویدئوپروژکتور خانگی خرج می کنند تا بتوانند تجربه بهتری از دیدن فیلم داشته باشند.

سریال های ایرانی شبکه ی خانگی این روز ها طرفرداران زیادی دارد و به فروش خوبی هم رسیده اند. اما فیلم ها و سریال های خارجی هم در بین کاربران ایرانی طرفداران خود را دارند به طوری که به محض منتشر شدن قسمت های جدید سریال های معروف بعد از چند ساعت فایل های زیرنویس ترجمه آن منتشر می شود. زیرنویس علاوه بر اینکه به تقویت زبان کمک می کند، باعث می شود تا صدای اصلی بازیگران را بشنوید و از آن لذت ببرید.

آموزش چسباندن زیرنویس به فیلم

از مهمترین مزایای دیدن فیلم های خارجی، تقویت زبان است. هنگام تماشای فیلم، نا خودآگاه با انواع لهجه های انگلیسی آشنا می شوید آشنایی با اصطلاحات نیز از دیگر مزایای دیدن فیلم است. همچنین با روش انتقال احساسات از طریق تغییر در لحن صحبت نیز آشنا می شوید.

شاید شما هم از آن دسته افرادی هستید که با اضافه کردن زیرنویس به فیلم مشکل دارید. در این بخش راهنمایی هایی را در این رابطه برای شما فراهم کرده ایم:

اگر زیرنویس به ویدئو شما در پلیر اضافه نمی شود ابتدا به محلی که فایل زیرنویس در رایانه شماست مراجعه و فرمت فایل زیرنویس را چک کنید. فرمت زیرنویس باید SRT باشد. برای دیدن فرمت روی فایل راست کلیک کنید و گزینه properties را بزنید و نوع فایل را ببینید.

برای چسباندن دائمی زیرنویس به فیلم نرم افزار MKVToolnix را دانلود و نصب کنید. پس از طی این مراحل بر روی Add کلیک کنید و بعد از باز شدن پنجره، فایل زیرنویس و فیلم مورد نظرتان را انتخاب کنید. بر روی Start Muxing کلیک کنید تا زیرنویس به فیلم اضافه شود. برای نمایش فیلم باید پسوند آن را به MKV تغییر دهید.

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *