استخراج بیت کوین – معرفی روش های استخراج و ماینینگ بیت کوین

استخراج بیت کوین این روزها به راهی برای درآمدزایی تبدیل شده است. شبکه بیت‌کوین در ازای تامین قدرت محاسباتی به کاربران بیت‌کوین می‌دهد. هر چقدر قدرت محاسباتی بیشتری داشته باشید، مقدار بیت‌کوینی که به دست می‌آورید بیشتر است.

استخراج بیت کوین

امروزه بیت‌کوین به تجارتی سودآور و آسان برای افراد تبدیل شده است. البته نمی‌توان به عنوان یک منبع درآمد امن روی آن حساب کرد.  اولین بار بیت‌کوین توسط ساتوشی ناکاموتو ایجاد شد. در ابتدا به علت کمی سختی شبکه، استخراج ساده‌تر بود. به همین دلیل در طی ۸ سال از ۲۱ میلیون بیت‌کوین حدود ۱۷ میلیون آن توسط کامپیوترهای شخصی تولید شد. اما با سخت‌تر شدن شبکه عملیات ماینینگ با سخت‌افزارهای پیشرفته انجام می‌شود.

استخراج بیت کوین (Bitcoin Mining) که اصطلاحا به آن ماینینگ نیز گفته می‌شود، فرآیندی است که با استفاده از سخت‌افزارهای کامپیوتری و پیشرفته عملیات رمزنگاری صورت می‌گیرد. افراد با تایید تراکنش و تولید بیت‌کوین مقداری ساتوشی دریافت می‌کنند. این مقدار دریافتی به میزان سختی شبکه بستگی دارد. به طور کلی دو روش برای ماینینگ بیت‌کوین وجود دارد:

  • با استفاده از کامپیوترهای شخصی
  • با استفاده از دستگاه‌های استخراج

برای شروع ماینینگ بیت‌کوین ابتدا باید سخت‌افزار آن را تهیه کنید. در روزهای نخست که سختی شبکه کمتر بود افراد از کامپیوترهای شخصی استفاده می‌کردند. اما رفته رفته دیگر عمل ماینینگ مقرون به صرفه نبود.

استخراج بیت کوین با کامیپوترهای شخصی و cryptotap

در روزهای نخست کاربران با CPU کامپیوتر و لپ‌تاپ شخصی به استخراج بیت‌کوین می‌پرداختند. سایت‌های فراوانی هستند که در ازای ارائه تبلیغات به کاربران مقداری بیت‌کوین می‌دهد. اگر در به دست آوردن این ارز دیجیتال نمی‌خواهید زیاد هزینه کنید می‌توانید از طریق این سایت‌ها برای کسب بیت‌کوین رایگان اقدام کنید.

برای ماینینگ ازر دیجیتال باید مرورگر cryptotap را نصب کنید. cryptotap مرورگری است که با سرعت بیشتری عمل ماینینگ را انجام می‌دهد. نصب و کار با این مرورگر بسیار آسان است.

نصب مرورگر CryptoTab

دستگاه‌های استخراج بیت کوین

امروزه با گسترش کاربران برای تولید بیت‌کوین سختی شبکه بیشتر شده است. به همین علت با کامپیوترهای شخصی نمی‌توان به ماینینگ پرداخت. برای این کار سخت‌افزارهای تولید بیت‌کوین به بازار آمده‌اند. این دستگاه‌ها با سخت‌افزارهای پیچیده و پیشرفته فقط مختص تولید بیت‌کوین می‌باشند.

مدل‌های مختلفی از این دستگاه‌ها در بازار موجود است. قیمت هر دستگاه با توجه به قدرت هش و میزان مصرف برق متفاوت است. سخت‌افزارهایی به نام اسیک (ASIC) در این دستگاه‌ها به کار رفته که مختص ماینینگ است.

یکی از بهترین دستگاه‌های تولید بیت‌کوین در سال ۲۰۱۹ Avalon6 است. Avalon6 دارای هش ۳٫۵ تراهش در ثانیه به ازای مصرف ۱۰۵۰ وات می‌باشد. البته این دستگاه به دلیل قیمت مقرون به صرفه‌اش برای افراد مبتدی مناسب است.

دستگاه استخراج بیت کوین Avalon6

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.