استیون هاوکینگ درگذشت

استیون هاوکینگ درگذشت

استیون ویلیام هاوکینگ در ۸ ژانویه ۱۹۴۲ در آکسفورد انگلیس چشم به جهان گشود. والدین او فرانک و ایزابل هاوکینگ بودند. پدر او پزشک متخصص در بیماری‌ های مناطق گرمسیری بود.

او فیزیکدان نظری، کیهان‌ شناس و نویسنده بود. سمت وی مدیریت مرکز تحقیقات کیهان‌ شناسی نظری در دانشگاه کمبریج بود. بیش از ۴۰ سال است این دانشمند در عرصه فعالیت های علمی فعال است.

جالب است بدانید روز تولد استیون مصادف با سالروز مرگ گالیله است که سیصد سال قبل مرده بود علاوه بر این نیوتون حدود همان روزها در همان سال به دنیا آمده بود. علاقه وی از همان ابتدا به ریاضیات گرایش داشت

استیون هاوکینگ درگذشت

هاوکینگ، در سن هشت سالگی به علوم طبیعی علاقه ‌مند شد و یک آزمایشگاه علمی در خانه بر پا کرد.

استیون هاوکینگ در هفده سالگی به دانشگاه آکسفورد رفت تا در آن جا به تحصیل علوم طبیعی، با تاکید بر فیزیک بپردازد. علاقه وی به اختر فیزیک و کیهان‌ شناسی از همان جا آغاز شد. پس از اتمام تحصیلات در آکسفورد با توجه به شاگرد اول شدن هاوکینگ، در پاییز سال ۱۹۶۲، در بیست سالگی به ترینیتی هال کمبریج وارد شد.

استیون هاوکینگ درگذشت

بیماری استیون هاوکینگ

در سال ۱۹۶۳ بیماری ASL وی تشخیص داده شد. قبل از این سال علائمی برای هاوکینگ پیش آمده بود که گاهی زمین می خورد و اکثرا در بستن بند کفش هایش دچار مشکل می شد. در سال آخر تحصیل هاوکینگ در آکسفورد وقتی روی پله ها در حال راه رفتن بود زمین‌ خورد و سرش به زمین اصابت کرد و اندکی حافظه ‌اش را از دست داد. در ژانویه ۱۹۶۳ در آغاز بیست و یک سالگی پدرش تصمیم گرفت او را برای معاینه به بیمارستان ببرد. آزمایش‌ های انجام گرفته روی او  علائم بیماری بسیار نادر و درمان ‌ناپذیری به نام ALS را نشان داد.

بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیکALS  یا بیماری لو گهریگ یک بیماری موتور نورون‌های حرکتی است که موجب تباهی و تخریب پیشرونده و غیر قابل ترمیم در دستگاه عصبی مرکزی (مغز و نخاع) و دستگاه عصبی محیطی می‌ شود. در واقع در ALS نشانه‌ های فلج مرکزی و محیطی تواما ایجاد می ‌شود.

معمولا مبتلایان به این بیماری زمان زیادی زنده نمی ‌مانند. با اینکه این مدت برای استیون هاوکینگ بین ۲ تا ۳ سال پیش‌ بینی شده بود، اما او با وجود همه ی مشکلات و ناراحتی ‌ها همچنان به زندگی خود ادامه داد.

استیون هاوکینگ درگذشت

ازدواج استیون هاوکینگ

در سال ۱۹۶۴ او با دختری به نام جین وایلد آشنا شد که برای اولین بار یکدیگر را در یکی از جشن های دانشگاه دیدند. با وجود تشخیص پزشکان در مورد بیماری استیون، رابطه اش با جین او را نجات داد. هر چه استیون عاشق تر می شد امیدش به زندگی نیز افزایش می یافت. آنها دو سال پس از آشنایی و در سال ۱۹۶۵ با هم ازدواج کردند. ازدواج آن ها زمانی انجام پذیرفت رشد بیماری را در عضلاتش شاهد بود و ابتدا به کمک یک عصا و سپس دو عصا راه می ‌رفت.

حاصل ازدواج جین و استیون سه فرزند است رابرت که در سال ۱۹۶۷ متولد شد، لوسی متولد ۱۹۷۰ و تیم که کوچکترین فرزند آنهاست و متولد ۱۹۷۹ است.

استیون هاوکینگ درگذشت

طلاق استیون هاوکینگ

جین و استیون در سال ۱۹۹۰ از هم جدا می شوند تا از هم جدا زندگی کنند و سرانجام پنج سال پس از این تاریخ، طلاق رسمی بین آن دو جاری می شود. پس از آن هاوکینگ با زنی به نام الن ازدواج می کند اما او در سال ۲۰۰۷ همسر دومش را نیز طلاق داد.

از اواخر دهه ۶۰ استیون برای حرکت از صندلی چرخدار استفاده می ‌کند و قدرت حرکت از همه اجزای بدنش بجز دو انگشت دست چپش از دست رفته است. او به کمک دو انگشت خود می ‌تواند دکمه ‌های کامپیوتر شخصی بسیار پیشرفته‌ ای را فشار دهد که مخصوص او ساخته شده است و حتی می تواند به جای او حرف بزند و رابطه ‌اش را با دنیای خارج برقرار می‌کند. استیون از سال ۱۹۸۵ قدرت حرف زدن خود را هم از دست داد‌.

استیون هاوکینگ درگذشت

صدای رباتی استیون هاوکینگ

سیستم جدیدی که با استفاده از هوش مصنوعی تولید شده در تکلم استیون به او کمک می کند، به همین دلیل صدای او آهنگی رباتیک دارد.

درگذشت استیون هاوکینگ

پروفسور استیون هاوکینگ در سن ۷۶ سالگی در خانه ی خود درگذشت. خانواده هاوکینگ در بیانیه ای که امروز ۲۳ اسفند ماه مصادف با ۱۴ مارس ۲۰۱۸ منتشر کردند( با غم و اندوهی عمیق به اطلاع می رسانیم که پدر دوست داشتنی ما امروز درگذشت)

استیون هاوکینگ درگذشت

علت مرگ استیون هاوکینگ

پزشکان معتقدند وی در اثر عوارض بیماری خواب اندام یا ASL مرده است.

بدل روباتیک استیون هاوکینگ

گروهی از دانشمندان قبل از اعلام مرگ استیون هاوکینگ معتقد بودند امکان دارد این فیزیکدان مشهور مرده باشد و یک عروسک روباتیک با ظاهری بسیار شبیه به او، جایش را گرفته باشد. برخی افراد اعتقاد دارند پروفسور استفان هاوکینگ درسال ۱۹۸۵ یعنی سه سال قبل از انتشار کتاب (A Brief History of Time) مرده است، اما قدرت‌ های غربی به دلایل سیاسی، علمی و با دلایل خاص خود، بدل او را جایگزین کرده‌ اند.

استیون هاوکینگ درگذشت

دلایل این افراد این است که اولا در اثر پیری چهره این فرد تغییرات زیادی را نداشته و موهای او نیز هنوز بور است. همچنین بعضی افراد با مقایسه عکس‌ های قدیمی و جدید از این دانشمند معتقدند شکل گوش و بینی او دگرگون شده است و این تفاوت می‌ تواند نشان دهنده وجود بدل به جای او باشد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.