مختصری درباره بیل گیتس و مایکروسافت

ویلیام هنری بیل گیتس سوم معروف به بیل گیتس ربیس شرکت مایکروسافت، کارآفرین، سرمایه دار و خیر آمریکایی است. وی تا سال ۲۰۱۷ ثروتمندترین فرد جهان بود. اما بعدها رییس آمازون، جف بیزوس، در سال ۲۰۱۸ این لقب را از او گرفت.

در ادامه با مختصری از زندگی نامه و نحوه تاسیس شرکت مایکروسافت بیل گیتس بیشتر آشنا می شویم. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

زندگی نامه

بیل گیتس در سال ۱۹۵۵ در واشنگتن متولد شد. پدرش وکیل دادگستری و مادرش معلم و خیر بود. در ۱۳ سالگی برنامه نویسی را آغاز کرد. وی در سال ۱۹۷۳ به دانشگاه هاروارد رفت و آن جا بود که زبان برنامه نویسی بیسیک را نوشت.

اما رویای بیل گیتس ساخت کامپیوتر هایی بود که روی میز هر خانه ای باشد. زیرا آن روزها کامپیوتر های بزرگ و گران قیمت وجود داشتند. این جا بود که ایده مایکروسافت در ذهن بیل گیتس شکل گرفت. او در سال دوم دانشگاه را ترک کرد تا به همراه دوست خود پل آلن رویای ساخت کامپیوترهای رومیزی و ارزان را به واقعیت تبدیل کنند.

آن ها در سال ۱۹۷۵ شرکت مایکروسافت ها را با تولید نرم افزار برای کامپیوتر های شخصی تاسیس کردند. هدف آن ها ارزان تر و آسان تر شدن و گسترش نرم افزار ها برای استفاده از کامپیوترهای شخصی بود.

در سال ۱۹۹۴ با کارمند خود ملیندا فرنچ ازدواج کرد. آن دو دارای سه فرزند هستند. بیل گیتس صاحب مدرن ترین خانه جهان در کنار تپه و رو به دریاچه واشنگتن می باشد. ارزش این خانه معادل ۱۲۵ میلیون دلار است.

بیل گیتس و ملیندا

در سال ۲۰۱۸ بیل گیتس بعد از جف بیزوس ثروتمند ترین فرد در جهان است. این رتبه بندی که توسط مجله فوریس انجام شده دارایی خالص بیل گیتس را بالغ بر  ۹۵٫۱ میلیارد دلار اعلام کرده است.

مایکروسافت

مایکروسافت

شرکت مایکروسافت توسط بیل گیتس با هدف استفاده آسان از کامپیوتر های شخصی تاسیس شد. بیل گیتس بعد از رها کردن دانشگاه، همراه دوست قدیمی خود پل آلن در سال ۱۹۷۳ مایکروسافت را تاسیس کردند. هدف از تاسیس این شرکت تولید و انتشار گسترده نرم افزار های آسان و کاربردی برای استفاده از کامپیوتر های رومیزی و شخصی بود. این شرکت در سال ۲۰۰۵ درآمدی معادل ۳۹۳۷ میلیارد دلار داشته است و دارای ۶۱ هزار کارمند در سراسر جهان می باشد.

سرانجام بیل گیتس بعد از گذشت ۲۵ سال در ۲۰۰۰ از مدیرعاملی مایکروسافت کناره گیری کرد. اما تا سال ۲۰۱۴ ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را بر عهده داشت. وی هم چنان سهام دار اصلی و عمده این شرکت می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.