مختصری درباره بیل گیتس و مایکروسافت

0 30

ویلیام هنری بیل گیتس سوم معروف به بیل گیتس ربیس شرکت مایکروسافت، کارآفرین، سرمایه دار و خیر آمریکایی است. وی تا سال 2017 ثروتمندترین فرد جهان بود. اما بعدها رییس آمازون، جف بیزوس، در سال 2018 این لقب را از او گرفت.

در ادامه با مختصری از زندگی نامه و نحوه تاسیس شرکت مایکروسافت بیل گیتس بیشتر آشنا می شویم. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید.

زندگی نامه

بیل گیتس در سال 1955 در واشنگتن متولد شد. پدرش وکیل دادگستری و مادرش معلم و خیر بود. در 13 سالگی برنامه نویسی را آغاز کرد. وی در سال 1973 به دانشگاه هاروارد رفت و آن جا بود که زبان برنامه نویسی بیسیک را نوشت.

اما رویای بیل گیتس ساخت کامپیوتر هایی بود که روی میز هر خانه ای باشد. زیرا آن روزها کامپیوتر های بزرگ و گران قیمت وجود داشتند. این جا بود که ایده مایکروسافت در ذهن بیل گیتس شکل گرفت. او در سال دوم دانشگاه را ترک کرد تا به همراه دوست خود پل آلن رویای ساخت کامپیوترهای رومیزی و ارزان را به واقعیت تبدیل کنند.

آن ها در سال 1975 شرکت مایکروسافت ها را با تولید نرم افزار برای کامپیوتر های شخصی تاسیس کردند. هدف آن ها ارزان تر و آسان تر شدن و گسترش نرم افزار ها برای استفاده از کامپیوترهای شخصی بود.

در سال 1994 با کارمند خود ملیندا فرنچ ازدواج کرد. آن دو دارای سه فرزند هستند. بیل گیتس صاحب مدرن ترین خانه جهان در کنار تپه و رو به دریاچه واشنگتن می باشد. ارزش این خانه معادل 125 میلیون دلار است.

بیل گیتس و ملیندا

در سال 2018 بیل گیتس بعد از جف بیزوس ثروتمند ترین فرد در جهان است. این رتبه بندی که توسط مجله فوریس انجام شده دارایی خالص بیل گیتس را بالغ بر  ۹۵٫۱ میلیارد دلار اعلام کرده است.

مایکروسافت

مایکروسافت

شرکت مایکروسافت توسط بیل گیتس با هدف استفاده آسان از کامپیوتر های شخصی تاسیس شد. بیل گیتس بعد از رها کردن دانشگاه، همراه دوست قدیمی خود پل آلن در سال 1973 مایکروسافت را تاسیس کردند. هدف از تاسیس این شرکت تولید و انتشار گسترده نرم افزار های آسان و کاربردی برای استفاده از کامپیوتر های رومیزی و شخصی بود. این شرکت در سال 2005 درآمدی معادل 3937 میلیارد دلار داشته است و دارای 61 هزار کارمند در سراسر جهان می باشد.

سرانجام بیل گیتس بعد از گذشت 25 سال در 2000 از مدیرعاملی مایکروسافت کناره گیری کرد. اما تا سال 2014 ریاست هیئت مدیره مایکروسافت را بر عهده داشت. وی هم چنان سهام دار اصلی و عمده این شرکت می باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.