تشخیص سرطان از طریق هوش مصنوعی امکان پذیر شد

دکتر لیلی پنگ، مدیر بخش تولید محصولات Google روز سه شنبه در کنفرانس توسعه دهندگان I / O شرکت خود اعلام کرد گوگل یک شبکه عصبی را برای تشخیص نشانه های اولیه سرطان آموزش داده است.

گوگل می گوید AI می تواند علائم اولیه سرطان را تشخیص دهد

گوگل می خواهد فناوری هوش مصنوعی خود را برای پیشبرد تشخیص زود هنگام سرطان مورد استفاده قرار دهد. تکنولوژی این شرکت قرار است توسط دانشمندان مورد آزمایش قرار بگیرد.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، سرطان ریه، نسب به سرطان های دیگر باعث مرگ و میر بیشتری می شود و در حال حاضر بیش از ۲ میلیون نفر به این بیماری مبتلا هستند. اصلی ترین دلیل ابتلا به سرطان ریه قرار گرفتن در معرض دود دخانیات برای مدتی طولانی است که طبق آمار این علت ابتلای ۹۰% از بیمارن است. درصد ابتلا به سرطان ریه در افرادی که سیگار نمی‌کشند ۱۵٪ است، و دلیل این موارد اغلب ترکیبی از عوامل ژنتیکی، گاز رادون، آزبست، و آلودگی هوا از جمله دود سیگار فرد ثالث مربوط است.

زمانی که سرطان در مراحل اولیه تشخیص داده شود، بیماران شانس بیشتری برای بقا دارند. اما متأسفانه، بیش از ۸۰٪ مبتلایان به سرطان ریه در مراحل ابتدایی متوجه بیماری خود نمی شوند. تشخیص C,N IK’HLبیماری سرطان در مراحل اولیه از طریق CT اسکن دشوار است، و بیماران مبتلا به سرطان ریه اغلب علائم بسیار کوچکی در اسکن های اولیه را نشان می دهند.

با استفاده از نتایج اسکن های سرطان ریه از موسسه ملی سرطان و دانشگاه نورث وسترن، گوگل یک شبکه عصبی را برای تشخیص بیماری سرطان در سطحی بالاتر از تشخیص رادیولوژی، توسعه داده است.

تشخیص سرطان

تست شبکه عصبی

در یک مورد از تشخیص این شبکه عصبی، یک بیمار بدون علائم و بدون سابقه سرطان یکسال قبل سی تی اسکن انجام داده بود و هیچ علائمی از سرطان در آن مشاهده نشده بود. سال بعد، یک اسکن دیگر، ابتلا به سرطان را تشخیص داد. گوگل از سیستم AI خود برای بررسی اسکن اولیه استفاده کرد و این مدل قادر به تشخیص نشانه های سرطان یک سال قبل از تشخیص توسط سی تی اسکن بود.

پنگ گفت: “برای بیمارانی مانند همین مورد، تشخیص زود هنگام می تواند به افزایش میزان بقای ۴۰٪ کمک کند و نتایج اولیه تست این شبکه عصبی بسیار امیدوار کننده است. ما مشتاقانه منتظریم تا با جامعه پزشکی همکاری کنیم تا از این قبیل تکنولوژی ها برای کمک به تشخیص بهتر بیماری استفاده کنیم.”

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.