آموزش تغییر زبان آی فیلم از عربی به فارسی

0 351

یکی از شبکه های پرطرفدار تلویزیون شبکه آی فیلم (ifilm) می باشد. آی فیلم به پخش فیلم ها و مجموعه سریال های ایرانی می پردازد که همه آن ها از شبکه های مختلف سیما پخش شده اند. بسیاری از سریال های این شبکه حس نوستالژی در بینندگان به وجود می آورد.

البته آی فیلم اقدام به ساخت برنامه های تولیدی نیز کرده است. برنامه های گپ، شما و آی فیلم، پشت صحنه، کافه فیلم، جلوه های سینمایی ، تاریخ و سینما و غیره از جمله برنامه های تولیدی این شبکه است.

آی فیلم دارای چهار کانال فارسی، عربی، انگلیسی و آی فیلم ۲ است. خوشبختانه در سراسر جهان مخاطبین سریال های ایرانی شانس تماشای آن را با سه زبان زنده دنیا دارند. اکثر مخاطبین عرب زبان از کشورهای بحرین، عراق، کویت، فرانسه، انگلیس و … هستند.

شبکه آی فیلم ۲ برای فارسی زبانان جهان و با گویش افغانستانی خصوصا بینندگان افغانستانی و تاجیکستان است.

اما مشکلی که از سوی مخاطبین این شبکه بیان می شود چگونگی تغییر زبان آی فیلم از عربی به فارسی است. بسیاری از هم وطنان ما برنامه های این شبکه را به زبان عربی دریافت می کنند.

از این رو در این پست به حل این مشکل می پردازیم. با ایده آل تکنولوژی همراه باشید. تا روش تغییر زبان آی فیلم از عربی به فارسی را برای شما عزیزان توضیح دهیم.

تغییر زبان آی فیلم از عربی به فارسی

تغییر زبان آی فیلم عربی به فارسی

بسیاری از بینندگان برنامه های آی فیلم از زبان عربی این شبکه شکایت دارند. اگر از جمله افرادی هستید که فیلم و سریال های این شبکه را به زبان عربی دریافت می کنید مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا به کانال آی فیلم بروید. سپس دکمه Tools را از روی کنترل تلویزیون تان بزنید. از منویی که باز می شود روی گزینه زبان صدا بروید.

برای حرکت در منو از دکمه های بالا/پایین استفاده کنید. این دکمه ها با علامت مثلث بالا و پایین نشان داده شده اند.

بعد از این که روی گزینه زبان رفتید، آن را انتخاب کنید. برای انتخاب گزینه زبان دکمه وسط را بزنید. سپس از منویی که باز می شود زبان فارسی را انتخاب نمایید. برای انتخاب زبان فارسی مجدد با کمک دکمه های بالا/پایین روی گزینه زبان فارسی رفته و با فشردن دکمه وسط آن را انتخاب کنید.

اگر در منو زبان فارسی نبود، گزینه نامشخص را انتخاب نمایید. مشاهده می کنید که زبان شبکه آی فیلم فارسی خواهد شد.

بعد از تغییر زبان آی فیلم از عربی به فارسی برای بستن منو روی دکمه Exit یا Return بزنید.

انتخاب زبان صدا

برای تغییر زبان از فارسی به عربی نیز از روش بالا استفاده کنید.

اگر سوالی داشتید در زیر این پست در بخش نظرات بپرسید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.