تفاوت مایکروویو و توستر

مایکروویو و توستر

مایکروویو غذاها را با استفاده از طول موج الکترومغناطیسی که مولکول های آب را گرم می کنند، طبخ می کند. این طول موج ها مولکول های آب را به صورت لحظه ای و یکنواخت گرما می دهند، به این معنی که مایکروویو غذاها را خیلی سریعتر از اجاق های معمولی پخت می کند.

کوره های توستر از عناصر گرما استفاده می کنند و در داخل کوره ظاهر می شوند. این میله های گرمایشی از یک تا چند عدد می باشد.

فرآیند پخت و پز

توستر غذا ها را با استفاده از اشعه مادون قرمز توسط فنرها  به وسیله جریان الکتریکی  طبخ می کند. یک کوره توستر ممکن است یک، دو یا چند فنر داشته باشد. گرما تولید شده توسط فنرهای داخلی فضای کوره را گرم می کند .از آنجایی که فنر های اجاق توستر به طور مستقیم مواد غذایی حرارت می دهند، غذاهایی ترد آماده می شود مثل نان گرم

تفاوت مایکروویو و توستر

 

از سوی دیگر، مایکروویو ها امواج الکترومغناطیسی را در فضای کوره پخش می کنند تا مولکول های  آب موجود در غذا گرم شود. اثر موج الکترومغناطیسی روی مواد مایع در مایکروویو باعث می شود به سرعت مولکول های آب جوش آید که این یک کار غیر ممکن با اجاق توستراست. غذاهای دیگر با محتوای آب بالا، محتوای چربی، و یا مایع به دام افتاده نیز به خوبی در مایکروویو طبخ می شود. غذاهای پنیری

تفاوت مایکروویو و توستر

هر وسیله محدودیت دارد غذاهایی که دارای محتوای آب کم هستند، مانند نان و گوشت کم چرب، در مایکروویو طبخ یا گرم نکنید زیرا خشک می شود.

زمان پخت و پز

گرمای مستقیم توستر بر روی یک غذا زمان پخت طولانی تری دارد نسبت به حرارتی که برای طبخ داده می شود.

مایکروویو سریعتر پخت می شود، زیرا مولکول های آب در همه غذاها به طور همزمان حرارت می یابند و غذاهای اطراف آن بسیار سریع پخت می شوند.

اندازه

کوره های توستر معمولا با تعداد تکه های نان اندازه می گیرند. به عنوان مثال، یک کوره توستر می تواند به عنوان یک مدل چهار تکه یا شش تکه طبقه بندی شود.

از سوی دیگر، اجاق های مایکروویو با اندازه وات و فوت مکعب می شوند. آنها از ۷۰۰ وات تا ۱۲۰۰ وات و ۱٫۴ فوت مکعب تا ۲ فوت مکعب است.

استفاده از انرژی مایکروویو و کوره های توستر

تفاوت مایکروویو و توستر

رقابت بین مایکروویو و کوره توستر، واقعا رقابتی نیست. مایکروویو به طور متوسط حدود ۷۵۰-۱۱۰۰ وات انرژی استفاده می کند. اجاق توستر حدود ۱۲۰۰-۱۷۰۰  EnergySavers را استفاده می کند. اساسا، هنگام استفاده از یک دستگاه برای گرم کردن مواد غذای مصرفی یک کوره توستر حدود نیمی از انرژی را مصرف می کند، در حالی که مایکروویو حدود یک سوم انرژی مصرف می کند.

سوالات متداول

به نظر من خرید مایکروفر یا توستر بیشتر سلیقه ایست و به این بستگی دارد که توان مالی شما در چه حد است؟ چیدمان کابینت های آشپزخانه تان چه مدلیست؟ آیا کارمند هستید یا خانه دار و داشتن برنامه پخت دستگاه چه قدر برایتان اهمیت دارد؟ آیا با اشعه به کار رفته در مایکروویو و توستر مشکلی ندارید و اینکه آیا گاز شما فردار است؟

پخت کیک و پیتزا و لازانیا و سایر غذاهای فست فودی کارهایی هستند که توستر می تواند انجام دهد اما سرعت پخت آن نسبت به مایکروویو کمتر است.

فقط توسترقابلیت سرخ کردن دارد؟

 توستر هم قابلیت سرخ کردن دارد اما نه مانند آنچه در سرخ کن یا قابلمه انجام می شود. یعنی می توانید سیب زمینی خلال شده یا بادمجان را روی سینی قرار دهید کمی روغن روی آن بریزید و داخل دستگاه با قدرت مناسب قرار دهید. روی مواد طلایی می شود و مغز پخت می شود اما موادیکه به این روش سرخ می شوند خیلی ترد نیستند اما رژیمی و خوش طعم هستند. اگر روی سیب زمینی ها خیلی خشک می شود می توانید المنت بالا را تنها ۱۵ دقیقه آخر کار روشن کنید.

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.