تفاوت هاست و سرور

تفاوت وب سرور و هاست

هاست یک رایانه یا دستگاه دیگر متصل به شبکه کامپیوتری است که منابع اطلاعات، خدمات و برنامه های کاربردی را به کاربران یا گره های دیگر شبکه ارائه می دهد. هاست های اینترنتی دارای یک یا چند آدرس IP اختصاص یافته به اینترفیس های شبکه می باشند. میزبانی وب یا هاست، سرویسی است که به سازمان ها و افراد اجازه می دهد یک وب سایت یا صفحه وب را به اینترنت ارسال کنند.

هاستینگ یا ارائه دهنده خدمات میزبانی وب، یک کسب و کار است که فناوری و خدمات مورد نیاز برای وب سایت یا صفحه وب را در اینترنت تامین می کند.

تفاوت هاست و سرور

سرور یک برنامه کامپیوتری یا یک دستگاه است که برای دیگر برنامه ها یا دستگاه هایی که “مشتریان” نامیده می شوند، عمل می کند. این معماری مدل مشتری-سرور نامیده می شود. در واقع سرور یک کامپیوتر همیشه روشن و همیشه در دسترس است. سرور های اینترنتی اطلاعاتی که در هر زمان از شبانه روز، بر روی پهنای اینترنت جستجو می کنید را برای ملاحظه شما در اختیار قرار می دهند. داده های وب مانند کد، متن، تصاویر و سایر فایل ها در رایانه هایی به نام سرور ذخیره می شوند. در سراسر دنیا مکان هایی با نام دیتاسنتر یا همان مرکز داده احداث می شود تا صرفا به نگهداری از سرور ها بپردازند.

هنگامی که کاربران اینترنت می خواهند وب سایت شما را ببینند، همه ی آنها باید آدرس وب سایت یا دامنه مورد نظر را در مرورگر خود تایپ کنند. سپس کامپیوتر آنها به سرور شما متصل می شود و صفحات وب شما از طریق مرورگر به آنها تحویل خواهد شد. اکثر شرکت های میزبانی نیاز دارند که دامنه خود را در اختیار داشته باشید تا بتوانید با آنها بجنگید. شرکت های ارائه دهنده هاستینگ، برای سرویس دهی احتیاج به دامین شما دارند.

با جمع بندی مطالب بالا می توان گفت هاست یک فضا روی سرور است که وب سایت شما در آن قرار دارد، اما نمی توان بطور قطع گفت که هاست زیر مجموعه سرور است و یا سرور زیر مجموعه هاست است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.