تفاوت ها و کاربردهای بین گارانتی و وارانتی محصولات

تفاوت بین گارانتی و وارانتی

امروزه شرکت ها و نمایندگی های معتبر برای تضمین محصولات خود از گارانتی و یا وارانتی استفاده می کنند. این لغات در خرید و فروش استفاده می شود و معمولا” تولید کنندگان محصولات به مصرف کننده های خود ضمانت یا گارانتی می دهند که محصولشان در مدت زمان مشخصی کاملا” درست کار میکند و اگر اینطور نبود اصل پول برگشت داده می شود، محصول تعویض می شود و یا هزینه تعمیرات در زمان مشخصی داده می شود.

تفاوت ها و کاربردهای بین گارانتی و وارانتی محصولات

اصطلاح گارانتی ( Guarante ) عبارت است از: تعهد فروشنده به مشکلاتی که ممکن است برای محصول اتفاق بیفتد. برای مثال شما زمانی که وام می گیرید برای این وام نیاز به یک ضامن معتمد و شناخته شده دارید که در صورت نپرداختن اقساط ضامن شما باشد.
گارانتی در واقع نوعی دلگرمی برای خریدار می باشد. هنگامی که محصولی را می خرید اگر در حین استفاده در زمان مشخص، مشکلی برای آن پیش آید، شما می توانید به راحتی در این بازه زمانی محصول خود را مرجوع کنید. این خدمات ارائه شده از سمت فروشنده به خریدار این اطمینان را می دهد که کیفیت اجناس همان چیزی است که در تبلیغات نشان داده شده است.

کاربردها در گارانتی و وارانتی

برای گارانتی اجناس یک بازه زمانی خاص مدنظر فروشنده می باشد اما برای وارانتی این بازه زمانی بیشتر می باشد، به این معنی که محصول در دوره بیشتری قابل استفاده می باشد و درآن هیچ بازگشت پولی وجود ندارد. در واقع وارانتی این امکان را به ما می دهد که محصول در دست شما در زمان مشخصی که بیشتر از دوره گارانتی نیز هست با همان مشخصات اولیه کار می کند و اگر در زمان وارانتی محصول شما با مشکلی روبرو شد هزینه تعمیر و تعویض قطعات پرداخت می شود.

ممکن است یک کمپانی محصولات خود را هم گارانتی و هم وارانتی کند. یعنی اطمینان می دهد که در ازای خرابی و یا نداشتن کیفیت از قبل تعریف شده هزینه آن را پرداخت کرده و یا تعویض کند در مقابل وارانتی هم می که فقط هزینه تعمیرات به مشتری پرداخت می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.