تفاوت کالج و دانشگاه

فرق کالج با دانشگاه

دانشجویان و والدین شان بعد از پایان تحصیل در مدارس، شروع به بررسی گزینه های تحصیلی دوره دانشگاهی می کنند، ممکن است یکی از سوال های مهم که بیشتر افراد به دنبال پاسخ آن هستند تفاوت بین کالج و دانشگاه است. بسیاری از افراد معتقدند که کالج به یک موسسه خصوصی اشاره می کند و دانشگاه یک مرکز آموزشی دولتی است. برخی دیگر ممکن است فکر کنند که دانشگاه آموزشی عالی تر از کالج را فراهم می کند. اما در واقع، تفاوت بین کالج و دانشگاه بسیار پیچیده تر است.

کالج چیست؟

یک کالج یک موسسه کوچک است که به طور معمول دوره های کارشناسی را ارائه می دهد. بعضی از کالج ها، مانند کالج های محلی و دانشکده های مدرسه، ممکن است فقط دو سال تحصیل را پشتیبان کنند و تنها مدرک کاردانی ارائه دهند.

دانشگاه چیست؟

دانشگاه موسسه ای است که دوره های کارشناسی و ارشد و دکتری را ارائه می دهد. برخی از دانشگاه ها برنامه های ویژه ای را ارائه می دهند که در آن دانش جویان می توانند مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد را در یک دوره زمانی کمتری کسب کنند.

تفاوت کالج و دانشگاه

تفاوت دانشگاه و کالج

به طور کلی، دانشگاه ها به دلیل داشتن دانشجویان بیشتر، کلاس ها و برنامه های متنوع تری نسبت به کالج دارند. کالج ها و دانشگاه ها نام خود را با توجه به اندازه خود دریافت می کنند. مراکز آموزشی کوچک کالج هستند، و مراکز بزرگ دانشگاه هستند. یکی از مهمترین تفاوت های دانشگاه و کالج در این است که دانشگاه یک واحد اعطا کننده مستقل درجات علمی است اما کالج ها همیشه اینطور نیستند. اکثر کالج ها می توانند گواهینامه یا دیپلم صادر کنند.

اکثر دانشگاه ها اصول کارشان مبتنی بر برنامه های علمی و حرفه ای است ولی در کالج ها بر آموزش حرفه ای و تجارت تمرکز می کنند. تحصیل در کالج را میتوان ارزان ‌تر، سریع ‌تر و متناسب‌ تر با نیازهای بازار کار دانست. در عین حال، تحصیل در دانشگاه پرهزینه ‌تر و طولانی ‌تر نسبت به کالج است. نتیجه تحصیل در دانشگاه را می توان در طولانی مدت و با کسب فرصت های شغلی و با در آمد بالاتر مشاهده کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.