تکنولوژی کسب و کار (BT) چیست؟

کسب و کارها در همه بخش‌ها با وضعیتی مواجه هستند که در آن تکنولوژی تغییر چشم‌گیری در آن‌ها به وجود می‌آورد. چرخه توسعه فزاینده، مدل‌های کسب و کار و افزایش رقابت نقش اساسی تکنولوژی و اتوماسیون را برجسته می‌کند. این بدان معنی است که موفقیت کسب و کارها به شدت به استفاده درست و به جا از تکنولوژی بستگی دارد.

کاربرد فناوری کسب و کار کمک می‌کند تا فرایندهای تجاری و عملیاتی به درستی اجرا شود. این فناوری شامل برنامه‌های کاربردی، تدارکات و سیستم‌های مالی است. البته باید به صورت حرفه‌ای مدیریت شود. در تکنولوژی کسب و کار با بهترین شیوه‌ها، مفاهیم و ابزارها برای هدایت هر بخشی از یک سازمان یا کسب و کار به طور کامل طراحی شده است. عناصر و نقش ها در فناوری کسب و کار به صورت زیر تعریف می‌شود:

عناصر تکنولوژی کسب و کار (BT)

تبدیل تکنولوژی (BUSINESS TRANSFORMATION) روند بازاریابی کسب و کارها را تسریع کرده است. این امر باعث توسعه کسب و کارها و مدیریت یکپارچه آن‌ها شده است. پیاده سازی روش‌های جدید نیاز به پشتیبانی یک تیم IT، تعهد سازمان و پرسنل برای توسعه کار دارد.

استفاده از تکنولوژی فرصت‌های جدیدی را فراهم می‌کند. اما نیازمند شرکت‌هایی است که یک فرمت دیجیتالی (DIGITAL FRONTLINE) را برای ارتباط با مشتریان، شرکا و کارکنان در بستر شبکه داشته باشند. DIGITAL FRONTLINE کسب و کار را پرورش می‌دهد و مشتری در راس این هرم قرار می‌گیرد.

تکنولوژی کسب و کار

روش‌های سنتی نیاز به مدیریت و توسعه دیجیتالی (TECHNOLOGY BACKBONE) دارند. سازمان‌های فناوری اطلاعات دارای سال‌ها تجربه، فرآیندهای بهینه شده و راه‌حل‌های آماده هستند که وظیفه پشتیبانی و مشورت با سایر واحدهای سازمانی در مدیریت کسب و کار را بر عهده دارند. TECHNOLOGY BACKBONE کسب و کار را راه‌اندازی می‌کند.

بهترین راهکار: تعریف تکنولوژی کسب و کار

در دنیای دیجیتالی که سرعت حرف اول را می‌زند، تعهد به ارتباطات و اشتراک‌گذاری راهبردی رو به جلو است. مطالعات متعدد مؤسسات تحقیقاتی پیشرو در جهان نشان می‌دهد که تبدیل شدن به یک اقتصاد دیجیتالی، بسیار بر کسب و کار تاثیر می‌گذارد. این تحول یک گام اجتناب‌ناپذیر برای همه شرکت‌ها است. باید توجه کرد که تکنولوژی می‌تواند راهی موثر برای کسب موفقیت در کسب و کار باشد.

انتقال و تبدیل دیجیتالی یکی از عناصر فناوری کسب و کار است که در مدیریت حرفه‌ای به سازمان‌ها کمک می‌کند تا نوآوری‌های دیجیتال را به خوبی مدیریت کنند.

تبدیل کسب و کار به تکنولوزی دیجیتالی

تبدیل دیجیتال موفق‌تر از به‌روز کردن راه‌حل‌های فناوری است. برای ایجاد کسب و کار جدید و به عهده گرفتن مدیریت پروژه، نیاز به راه‌اندازی مجدد کار است. یک سازمان باید با موفقیت سه مورد زیر را پیاده سازی کند:

به‌روزرسانی مهارت‌ها

آموزش کارکنان برای تفکر و کار در محیط جدید برای تطبیق تکنولوژی و فرآیندهای جدید لازمه این تحول است.

طراحی مجدد فرآیندها

طراحی مجدد فناوری کسب و کار با شیوه‌های طراحی حرفه‌ای به سازمان‌ها کمک می‌کند تا راه‌های جدیدی برای بهینه‌سازی فرایندهای موجود پیدا کنند.

راه‌حل‌های جدید دیجیتال

با استفاده از راه‌حل‌های فناوری، تجربه کاربر نهایی و اتوماسیون فرآیندهای کسب و کار در این مرحله انجام می‌گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.