خودروی تسلا رودستر ایلان ماسک

تسلا خودرو

تسلا شرکتی آمریکایی است که در زمینه تولید و طراحی خودروهای برقی فعال است. تخصص این شرکت در تولید خودروهای الکتریکی، ذخیره انرژی و تولید پنل های خورشیدی است و مقر اصلی آن در پالو آلتو، کالیفرنیا است. محصولاتی که Tesla به فروش می رساند عبارتند از: باتری های Tesla Powerwall و Powerpack، پنل ها و کاشی های خورشیدی.

این شرکت در سال ۲۰۰۳ توسط ایلان ماسک، مارتین ابرهارد و جفری استرابل تاسیس شد. در حال حاضر ایلان ماسک به‌ عنوان مدیر عامل اجرایی و رییس هیئت مدیره تسلا موتورز فعالیت می‌ کند. وی مهندس و مخترع آمریکایی متولد آفریقای جنوبی است که ۲۷ درصد سهام تسلا موتورز را دارد. بعد از او شرکت خودروسازی تویوتا ۲۷ درصد سهام دارد شرکت خودروسازی دایملر آ گ نیز ۱۴ درصد سهام تسلا موتورز را دارد.

از مهمترین ویژگی های خودرو های تسلا موتورز قابلیت رانندگی خودکار یا همان اتو پایلت است. این شرکت ادعا می‌ کند که اتو پایلت می‌ تواند احتمال تصادف را کاهش دهد.

خودروی تسلا رودستر ایلان ماسک

خودروی تسلا رودستر

نخستین خودروی تولید شده توسط تسلا موتورز، خودروی تمام ‌برقی تسلا رودستر است (۲۰۰۸) اما در سال ۲۰۱۸ این خودرو به فضا فرستاده شد. تسلا روستر یک ماشین اسپورت الکتریکی است که با موشک فالکون هوی در فوریه ۲۰۱۸ به فضا فرستاده شد. شرکت اکتشاف فضایی اسپیس اکس سازنده این موشک است.

یک مانکن به نام استارمن که یک لباس فضایی لباس پوشیده روی صندلی راننده نشسته است. این ماشین الکتریکی قبلا توسط ایلان ماسک برای رفت و آمد استفاده شده است و این تنها ماشین مصرف کننده است که به فضا ارسال می شود.

خودروی تسلا رودستر ایلان ماسک

موشک فالکون هوی در ساعت ۱۵:۴۵ دقیقه به وقت محلی روز سه شنبه به همراه خودروی تسلا ایلان ماسک (تسلا رودستر) که ماشینیخودروی تسلا رودستر ایلان ماسک لوکس به رنگ آلبالویی بود در حالی پرتاب شد که از ضبط ماشین آهنگ زندگی در مریخ دیوید بووی، خواننده پاپ آمریکایی پخش می شد. این موشک از صفحه پرتاب شماره ۳۹-ای مرکز فضایی کندی در جزیره مریت ایالت فلوریدا پرتاب شد. تعداد بسیار زیادی علاقمند و توریست برای تماشای این پرتاب در این مرکز فضایی جمع شده بودند. شاید شما هم عکس هایی از خودروی تسلا در فضا دیده باشید.

خودروی تسلا که به فضا رفت بر روی مدار مریخ و زمین قرار گرفت و در حال حاضر بر مسیر بیضوی حرکت می‌کند که بارها و بارها آن را فراتر از مریخ برده و سپس دوباره از سمت خورشید به زمین باز می گردد.

خودروی تسلا رودستر ایلان ماسک

اکنون بعد از گذشت چندین روز از پرتاب با استفاده از اطلاعات ناسا می توان موقعیت رودستر تسلا را در مدار زمین مشاهده کرد. این داده ها توسط مهندسی به نام بن پیرسون در وب سایتی به نام whereabouts گرد آوری شده اند.

پیرسون متوجه شد نتایج محاسباتش با آنچه ماسک اعلام کرده متفاوت است، اما اطلاعات ناسا درستی محاسبات او را تایید کرد. براساس تخمین وی تسلای ایلان ماسک هم اکنون در فاصله سه میلیون و ۶۰۹ هزار کیلومتری از زمین است و با سرعتی برابر ۱۰۸۴۴ کیلومتر بر ساعت از سیاره فاصله می گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.