اما واچ ساعت مخصوص بیماران پارکینسون

اما واچ ساعت مخصوص بیماران پارکینسون

شرکت مایکروسافت یکی از غول های نرم افزاری جهان به شمار رفته که در تولید برخی محصولات سخت افزاری را نیز در دست دارد. این شرکت با سیستم عامل ویندوز توانست خود را به کمپانی مطرحی تبدیل کرده و محصولات قابل توجهی را عرضه دارد.

به تازگی شرکت مذکور در کنفرانس بیلد ۲۰۱۷ ساعت هوشمندی را به نام اما واچ ویژه بیماران پارکینسون معرفی کرده تا نجاتی در نوشتار و طراحی آنها به شمار رود. بیماران این بیماری از طریق ارتعاشاتی که ساعت به مغز آنها ارسال می کند از میزان لرزش دست های آنها کاسته می شود.

ساعت توسط هیان ژاک طراحی شده و گفته می شود نام آن براساس نام یکی از دوستان نزدیک ژاک یعنی Emma Lawton است. Emma Lawton یک طراح گرافیست بوده و به دلیل بیماری پارکینسون قصد داشت شغل خود را تغییر دهد اما به کمک دوست خود و اختراع جالب توجه آن توانست همچنان به فعالیتش ادامه دهد.

بیماران پارکینسون یکی از علائمی که دارند لرزش بسیار دست آنها بوده که موجب می شود تجربه تلخی در زندگی احساس کنند. لرزش موجب عدم به دست گرفتن اجسام شده و به نوعی آنها را به انسان فلجی تبدیل می کند.

متاسفانه ساعت هوشمند اما واچ نمونه اولیه محسوب می شود و مشخص نیست چه زمانی باید شاهد عرضه نسخه نهایی آن باشیم. براساس گزارش سازمان بهداشت جهانی بیش از ۱۰ میلیون نفر به بیماری پارکینسون مبتلا هستند و با این بیماری رنج آور دست و پنجه نرم می کنند.

مایکروسافت در معرفی اما واچ بیان داشت که این ساعت با ارسال ارتعاشی به مغز و ذهن لاوتون از میزان لرزش کاسته و موجب می شود تا افراد بتوانند به خوبی کار موردنظر خود را انجام دهند. ژاک قصد داشته با انجام تحقیقات بیشتر در زمینه بیماری پارکینسون محصولات قابل توجه و کارآمدی ایجاد کند که تا پایانی بر این بیماری غیرقابل تحمل باشد.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code