وصل چاپگر به کامپیوتر

آموزش نصب چاپگر به کامپیوتر ویندوز

این مطلب به شما می آموزد که چگونه چاپگر کابلی یا بی سیم خود را به کامپیوتر ویندوز متصل کنید. پس از اتصال، همچنین می توانید چاپگر را در شبکه خانگی خود به اشتراک بگذارید، به این معنی که دیگر کامپیوترهای موجود در خانه نیز اجازه اجازه پیدا می کنند که از طریق همان چاپگر، پیرینت بگیرند حتی اگر آن ها به طور مستقیم به پیرینتر متصل نیستند.

وصل چاپگر به کامپیوتر

اتصال پیرینتر کابلی به کامپیوتر

چاپگر خود را در نزدیکی رایانه قرار دهید. اطمینان حاصل کنید که آن ها به اندازه کافی نزدیک هستند و کابل می تواند بدون تنش و کشش به کامپیوتر شما برسد.

چاپگر را روشن کنید. فراموش نکنید که ابتدا باید آن را به یک منبع برق وصل کنید و سپس دکمه پاور را فشار دهید.

کامپیوتر خود را روشن کنید و چاپگر را با استفاده از کابل به آن متصل کنید. در برخی موارد، به سادگی پرینتر به کامپیوتر وصل می شود. به این ترتیب که به طور خودکار پرینتر را نصب می کند و آماده استفاده می شود.

بر روی آرم ویندوز در سمت چپ دسکتاپ خود کلیک کنید. و روی قسمت تنظیمات که در سمت چپ پایین پنجره استارت است، کلیک کنید. روی Devices کلیک کنید. این گزینه در بالای پنجره تنظیمات قرار دارد.

به قسمت Printers & scanners بروید. این گزینه در سمت چپ پنجره است. روی افزودن چاپگر یا اسکنر ( Add a printer or scanner ) کلیک کنید. این دکمه در بالای صفحه قرار دارد.

بر روی نام چاپگر و سپس روی افزودن دستگاه کلیک کنید. این نام معمولا ترکیبی از سازنده چاپگر (به عنوان مثال HP)، نام مدل چاپگر و شماره مدل است.

از دستورالعمل های روی صفحه پیروی کنید. بسته به چاپگر شما ممکن است لازم باشد قبل از اینکه چاپگر آماده چاپ شود، تنظیمات خود را سفارشی کنید. در صورت درخواست کامپیوتر CD موجود در چاپگر خود را به اسلات دیسک کامپیوتر خود وارد کنید.

وصل چاپگر به کامپیوتر

اتصال پیرینتر بیسیم به کامپیوتر

اتصالات شبکه چاپگر خود را بررسی کنید. اگر چاپگر شما به جای Wi-Fi متصل به بلوتوث باشد، روند آماده سازی چاپگر شما برای اتصال کمی متفاوت خواهد بود. برخی از پرینترهای Wi-Fi باید به طور مستقیم به یک روتر بی سیم از طریق اترنت به منظور دریافت سیگنال اینترنتی متصل شوند.

رایانه خود را در مکانی قرار دهید که سیگنال بیسیم را دریافت کند. چاپگر شما باید بتواند با روتر بی سیم خود ارتباط برقرار کند، بنابراین نمی توانید آن را از روتر دور کنید.

چاپگر خود را روشن کنید فراموش نکنید که دستگاه باید به یک منبع برق وصل شود. در صورت لزوم، کابل اترنت چاپگر را به روتر وصل کنید.

دستورالعمل مربوط به تنظیمات شبکه را در چاپگر خود بررسی کنید. بعضی از پرینترها باید به طور مستقیم به رایانه های شخصی ویندوز یا مک وصل شوند تا بتوان آن ها را به صورت بی سیم استفاده کرد، در حالی که برخی دیگر، به شما امکان می دهند فرآیند نصب بی سیم را به طور کامل بر روی چاپگر خود تکمیل کنید. اگر پرینتر شما از شبکه های بی سیم پشتیبانی می کند، معمولا شما نیاز به استفاده از رابط منو در چاپگر برای جستجوی شبکه بی سیم خود دارید. پس از اتصال، باید رمز عبور بی سیم خود را وارد کنید.

چاپگر را برای اتصال آماده کنید. برای انجام این کار:

Wi-Fi – از صفحه چاپگر خود برای پیدا کردن صفحه راه اندازی Wi-Fi استفاده کنید، سپس رمز عبور شبکه خود را وارد کنید. این باید همان شبکه ای باشد که به کامپیوتر شما متصل است.

بلوتوث – دکمه “جفت کردن” را فشار دهید، که معمولا روی آیکون بلوتوث “B” کشیده شده یا در کنار آن قرار دارد.

روی آرم ویندوز در گوشه پایین سمت چپ صفحه دسکتاپ کلیک کنید و به قسمت تنظیمات در گوشه پایین سمت چپ پنجره بروید. روی Devices کلیک کنید. این گزینه در بالای پنجره تنظیمات قرار دارد.

روی چاپگرها و اسکنرها یا بلوتوث و سایر دستگاه ها کلیک کنید. این زبانه ها در سمت چپ پنجره قرار دارند. اگر اتصال یک چاپگر Wi-Fi دارید، روی چاپگرها و اسکنرها کلیک کنید. برای یک چاپگر بلوتوث، روی بلوتوث و سایر دستگاه ها کلیک کنید.

روی افزودن چاپگر یا اسکنر کلیک کنید یا بلوتوث یا سایر دستگاه ها را اضافه کنید. اینها در بالای صفحه قرار دارند و بستگی به اینکه شما یک چاپگر Wi-Fi یا یک چاپگر بلوتوث را وصل کرده اید، دارد. هنگام اتصال یک چاپگر Wi-Fi، ممکن است نام چاپگر که قبلا در صفحه ذکر شده است را مشاهده کنید. اگر چنین است، چاپگر شما متصل است. برای فعال کردن بلوتوث در رایانه، ابتدا باید روی کلید بلوتوث کلیک کنید.

چاپگر را به کامپیوتر خود وصل کنید بر روی نام چاپگر خود در پنجره افزودن کلیک کنید. اگر شما یک چاپگر بلوتوث را وصل می کنید، بعد از انتخاب چاپگر، باید روی Connect کلیک کنید. این کار چاپگر را به رایانه ویندوز متصل خواهد کرد. اگر اتصال به بلوتوث دارید، دکمه “Pair” را فشار دهید.

مطالب مرتبط

نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *