کمپانی سامسونگ در حال توسعه تراشه اکسینوس ۹۶۱۰ می باشد

کمپانی “سامسونگ” در حال توسعه تراشه‌ای هشت هسته‌ای به نام اکسینوس ۹۶۱۰ است تا با تراشه میان‌رده‌ی کوالکام به نام اسنپدراگون ۶۶۰ رقابت کند. تراشه جدید سامسونگ تقریبا عملکرد یکسانی با اسنپدراگون ۶۶۰ دارد.

از مشخصات این تراشه جدید سامسونگ باید به ،مجهز بودن به پردازنده ۸ هسته‌ای و از پردازنده گرافیکی Mali-G73 MP3 بهره می‌برد،اشاره کرد.
گزارش های رسیده حاکی از آنند که مشخصات آن شامل موارد زیر می باشد، که اکسینوس ۹۶۱۰ از پردازنده‌ای ۸ هسته‌ای استفاده می‌کند که دارای ۴ هسته‌ی Cortex-A73 و ۴ هسته‌ی Cortex-A53 است. این تراشه با لیتوگرافی ۱۴ نانومتری ساخته می‌شود و از پردازنده گرافیکی Mali-G73 MP3 استفاده خواهد کرد. در اکسینوس جدید سامسونگ از مودم Cat.13 نتکام استفاده خواهد شد.


نکته‌ی قابل توجه این است که اکسینوس ۹۶۱۰ اولین تراشه‌ای خواهد بود که تحت سری اکسینوس ۹ معرفی می‌شود. این در حالی است که تراشه اکسینوس ۸۸۹۵ – که در گلکسی اس ۸ استفاده شده است – با وجود قدرت سخت‌افزاری بسیار بالا تحت سری اکسینوس ۸ قرار می‌گیرد.
انتظار می‌رود از سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۷ شاهد عرضه محصولاتی باشیم که در آن‌ها از تراشه اکسینوس ۹۶۱۰ استفاده شده است. متأسفانه به دستگاه‌هایی که از تراشه جدید سامسونگ استفاده خواهند کرد، اشاره‌ای نشده است. همچنین اطلاعاتی در مورد زمان رونمایی از اکسینوس ۹۶۱۰ در اختیار نداریم.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.