آمازون Whole Foods را خریداری کرد

City Investors, INC- Vulcan- 2200 Westlake

آمازون Whole Foods را خریداری کرد

شرکت آمازون به عنوان یکی از کمپانی های بزرگ فروشنده آنلاین به شمار می رود که در کنار آن به تولید محصولات دیجیتالی و برخی فعالیت های دیگر جهت ارزشمندی برند خود می پردازد.

این شرکت به تازگی Whole Foods یکی از بزرگترین فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی در ایالات متحده را خریداری کرد. تصاحب Whole Foods با خرید هر سهم ۴۲ دلار انجام گرفته و معامله کاملا نقدی انجام گرفته است. ارزش Whole Foods بیش از ۱۳٫۷ میلیارد دلار بوده و آمازون می بایست این رقم را نقدا پرداخت کند.

برای کسانی که آشنایی با Whole Foods ندارند باید بیان داشت این فروشگاه زنجیره ای مواد غذایی در ایالات متحده بیش از ۴۰۰ شعبه داشته و با محصولات قابل توجه خود مشتریان بسیاری را شامل حال خود کرده است.

هدف آمازون از خرید این فروشگاه افزایش ارزش فروشگاه خود بوده و به نوعی تسلط بر بازار فروشگاه های مواذ غذایی در ایالات متحده می باشد. جف بزوس مدیرعامل آمازون بیان داشت که چهار دهه از فعالیت Whole Foods می گذرد.

وی افزود این فروشگاه با ارائه محصولات رنگارنگ و ارگانیک خدماتی رضایت بخش و لذت آور است. بزوس می گوید خرید Whole Foods اقدامی بزرگ از سوی آمازون محسوب شده و می توان از طریق آن به تامین مواد غذایی فروشگاه اصلی پرداخت.

البته Whole Foods فعالیت خود را همانند گذشته ادامه می دهد با این تفاوت که آمازون نظارتی روی آن داشته و به عنوان زیرمجموعه کمپانی مذکور فعالیت دارد. دفتر مرکزی این شرکت در آستین تگزاس قرار داشته و همچنان نیز به کار خود ادامه خواهد داد.

انتظار می رود خرید Whole Foods توسط آمازون در نیمه دوم سال جاری نهایی خواهد شد و رسما Whole Foods به عنوان یکی از زیرمجموعه های آمازون فعالیت خواهد کرد.

احتمالا با نهایی شدن قرار داد بین دو شرکت اطلاعات تکمیلی دردسترس قرار گیرد.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.