عینک واقعیت افزوده اپل در سال ۲۰۱۹ عرضه می شود

عینک واقعیت افزوده اپل در سال ۲۰۱۹ عرضه می شود

در اخبار چند چند هفته اخیر از مؤسسه خبری  Nikkei خبر هایی در مورد دستگاه واقعیت افزوده منتشر شده بود و اکنون هم بر اساس گزارشی از این موسسه آمده است : یکی از تأمین‌کنندگان اپل سال ۲۰۱۹ را زمان عرضه‌ی دستگاه واقعیت‌ افزوده معرفی کرده‌ است. اما همانند گزارش های قبلی در این گزارش هم نامی از اپل برده نشده است اما انتظار می‌رود این محصول مربوط به اپل باشد.

چندی پیش مدیرعامل اپل، تیم‌ کوک، در طی جلسه ای به نبود تکنولوژی لازم برای ساخت دستگاه‌ واقعیت افزوده اشاره کرد پس می توان نتیجه گرفت تاریخی که تأمین‌کنندگان اپل تعیین کرده‌اند، چندان دور از انتظار نیست.

گزارش آخر بر اساس گفته‌های نایب رئیس شرکت کوانتا، سی. سی. لیونگ ارائه شده است. شرکت کوانتا وظیفه‌ی تولید اپل‌ واچ‌ و مک‌بوک‌های اپل را برعهده دارد؛ پس زیاد غیر ممکن نیست که کوپرتینویی‌ها بزرگ‌ترین مشتری آن‌ها باشند.

عینک واقعیت افزوده اپل در سال 2019 عرضه می شود

لیونگ در سخنانش توضیح داد دستگاه‌ واقعیت‌ افزوده‌ای که شرکتش نزدیک به ۲ سال است روی آن کار می‌کند برای عرضه در سال ۲۰۱۹ آماده می شود. او می‌گوید:

تقریبا دو سال است که روی پروژه‌ی واقعیت‌ افزوده‌ای کار می‌کنیم که در آن از فناوری‌های نوری موردنیاز دستگاه‌های واقعیت‌ افزوده استفاده شده است. انتظار داریم این دستگاه تا قبل از سال ۲۰۱۹ وارد آماده نشود. این دستگاه گجتی هدست‌ مانند است که با لنز‌های کاملا شفاف، کاربران را قادر می‌سازد اطرافشان را ببینند و با محیط تعامل کنند.

نکته‌ی مهم، نقطه‌نظرات مشترک رؤسای کوانتا با مدیرعامل اپل است. پیش‌تر تیم‌ کوک از پتانسیل بالاتر تکنولوژی واقعیت افزوده نسبت به واقعیت مجازی صحبت کرده بود و حتی از آن با عنوان انقلاب بعدی دنیای دیجیتال یاد کرد. حال لیونگ در این باره می‌گوید:

واقعیت‌ افزوده در طولانی‌مدت، اپلیکیشن‌های بسیار بیشتری به ارمغان می‌آورد و فرصت‌های بیشتری نسبت به واقعیت افزوده ایجاد می‌کند.

کوک قبل تر اعلام کرده بود که شرکت تنها در صورتی اقدام به عرضه‌ی دستگاهی جدید می‌کند که از کیفیت بالای آن اطمینان کامل داشته باشد. به باور او، فناوری‌های امروز اجازه عرضه‌ی چنین دستگاهی را نمی‌دهند.

لیونگ باور دارد برای موفقیت بیشتر در فروش این دستگاه واقعیت افزوده قیمتی کمتر از ۱۰۰۰ دلار باید برای آن در نظر گرفته شود.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.