درآمد تبلیغاتی فیسبوک از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کرد

درآمد تبلیغاتی فیسبوک از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کرد

فیس بوک به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی گزارش مالی خود را منتشر کرده که بر اساس این گزارش در آمد این شبکه از مرز ۱۰ میلیارد دلار گذشته است. این اطلاعات نشان می دهد در آمد فیس بوک ۴۹% افزایش را در طی سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی تجربه کرده و این در آمد به بیش از ۱۰.۱۴ میلیارد دلار رسیده است. همچنین میزان سود این شرکت افزایش ۷۹ درصدی داشته. فیسبوک اعلام کرده که بیش از ۸۸ درصد این درآمد تبلیغاتی طریق از کاربرانی است که از گجت‌های موبایل استفاده می‌کنند. تحلیل‌گران وال استریت پیش‌بینی کرده بودند که درآمد فیسبوک در تابستان سال جاری میلادی، ۹.۷۱ میلیارد دلار خواهد بود.

برای اولین بار امکان پخش تبلیغات در ویدیو ، علاوه بر نمایش تبلیغات در فید خبری در جریان سه‌ماهه‌ی سوم سال جاری میلادی توسط فیس بوک انجام گرفت.

درآمد تبلیغاتی فیسبوک از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کرد

آن طور که از شواهد پیداست این راه حل بسیار موفقیت آمیز و در افزایش درآمد تبلیغاتی فیسبوک تأثیرگذار بوده است. فیسبوک اعلام کرده که تبلیغات ویدیویی یک موفقیت بزرگ برای کمپانی بوده، بر طبق شواهد به دست آمده بیش از ۷۰ درصد افرادی که به تماشای ویدیو پرداخته‌اند، ۱۵ ثانیه نخست تبلیغات را به‌صورت کامل دیده اند. با وجود اینکه هزینه‌ی تبلیغات در فیسبوک بیش از ۳۵ درصد افزایش پیدا کرده است اما میزان فروش تبلیغات بیش از ۴۹ درصد افزایش پیدا کرده است.

فیسبوک افزایش درآمدش در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته را بیش از ۳.۳ میلیارد دلار عنوان کرده که این رقم بیش از مجموع درآمد سالیانه‌ی کسب‌شده توسط اسنپ‌چت و توییتر است.

بر طبق اعلام فیس بوک تعداد کاربران فعال ماهیانه‌ بیش از ۲.۰۷ میلیارد نفر عنوان شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، بیش از ۱۶ درصد افزایش پیدا کرده است. سود خالص این کمپانی ۴.۷۱ میلیارد دلار یا ۱.۵۹ دلار به ازای هر سهم این کمپانی است که در مقایسه با ۲.۶۳ میلیارد دلار تابستان سال گذشته، افزایش زیادی پیدا کرده است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.