آلمان فروش ساعت‌‌ هوشمند مخصوص کودکان را ممنوع کرد

آلمان فروش ساعت‌‌ هوشمند مخصوص کودکان را ممنوع کرد

ساعت هوشمند یا Smartwatch ساعت های مچی کامپیوتری هستند که علاوه بر نمایش زمان ،قابلیت انجام و پردازش برخی کارهای دیگر را نیز دارند. در مدل های اولیه این دستگاه فقط توانایی انجام وظایفی مانند محاسبات (ماشین حساب) ترجمه و یکسری از بازی های کامپیوتری موجود بود.

اما ساعت های هوشمند امروزی می توانند به موبایل های هوشمند متصل شده و با یکدیگر همگام شوند و شما میتوانید بسیاری از کارهای موبایلتان را از طریق ساعت هوشمند انجام دهید. هدف از تولید این ساعت ها این است که شما بتوانید تمام کارهایی که با گوشی موبایل خود انجام می دهید را توسط این محصولات انجام داده و در نهایت از گوشی خود بی نیاز شوید. اما در حال حاضر این یک هدف است و و هنوز محقق نشده است.

رگولاتوری ارتباطات آلمان، فروش ساعت‌ هوشمند مخصوص کودکان را به دلایل نقض قوانین و آسیب‌پذیری در برابر نفوذ به حریم شخصی، ممنوع کرده است. آژانس شبکه‌‌ی فدرال آلمان در راستای ممنوعیت فروش آنلاین این ساعت‌ها، اقدامات جدی را آغاز کرده است. همچنین از والدین کودکان خواسته شده تا این ساعت‌ها را به دلیل احتمال جاسوسی و از بین رفتن حریم خصوصی کودکان نابود کنند.

آلمان فروش ساعت‌‌ هوشمند مخصوص کودکان را ممنوع کرد

طبق اعلام آژانس شبکه‌ی فدرال آلمان، والدین به کمک یک اپلیکیشن و این ساعت‌ها قادر به شنود مخفیانه‌ی محیط‌هایی هستند که فرزندانشان در آن حضور دارند؛ در حقیقت این ساعت‌ها نقش یک فرستنده‌ را ایفا می‌کنند. تحقیقات این آژانش نشان می‌دهد که برخی از والدین از این ساعت‌ها برای شنود معلم‌ها در کلاس درس نیز استفاده می‌کنند. با توجه به قوانین سختگیرانه‌ی آلمان در بحث حریم خصوصی و امنیت اطلاعات، به نظر می‌رسد سازندگان ساعت‌ هوشمند باید توجه بیشتری به پروتکل‌های حریم خصوصی در این دستگاه‌ها داشته باشند.

لازم به ذکر است که ممنوعیت استفاده از ساعت های هوشمند مخصوص کودکان در آلمان در حالی انجام گرفته که چندی پیش مقامات قضایی کشور نروژ، فروش تعدادی از برندهای اسمارت واچ برای کودکان را به دلیل مخابره اطلاعات رمزنگاری نشده ممنوع اعلام کردند.

همچنین برخورد جدی آژانس شبکه‌ی فدرال آلمان با یک اسباب‌بازی متصل به اینترنت به نامMy Friend Cayla در فوریه امسال اتفاق افتاد. دلیل جمع آوری این عروسک از بازار امکانات مربوط به شنود صدا بود. این آژانس از مدارس خواسته است نظارت دقیق‌تری در این زمینه داشته باشند. سازمان مصرف‌کنندگان اروپایی (BEUC) نیز پیش از این در مورد ساعت‌های هوشمند مجهز به ردیاب جی‌پی‌اس و امکان هک شدن آن‌ها اظهار نگرانی کرده است.

منبع

1 نظر
  1. فاطمه می گوید

    سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.