انتشار نخستین آپدیت گوگل گلس

انتشار نخستین آپدیت گوگل گلس

تا چه حد با گوگل گلس آشنایی دارید وچه اطلاعاتی از آن دارید؟
گوگل گلس (در برخی منابع فارسی عینک گوگل) (به انگلیسی: Google Glass) یا پروژه عینک (به انگلیسی: Project Glass) یک برنامه تحقیقاتی است که مربوط به تولید اولیه و ساخت یک نمایشگر سربند (head-mounted display) واقعیت افزوده می‌باشد و توسط کمپانی گوگل پشتیبانی می‌شود. پروژه عینک بخشی از آزمایشگاه ایکس گوگل در این شرکت می‌باشد که مانند خودروی بدون سرنشین، بر روی تکنولوژی‌های آینده کار می‌کنند. این پروژه در گوگل پلاس توسط بابک پرویز، استیو لی و سباستین ترون معرفی شد.
عینک گوگل در واقع یک کامپیوتر پوشیدنی به حساب می‌آید. گوگل با یک طراحی ساده و معمولی سعی بر آن داشته رغبت مضاعفی برای کاربران در استفاده از این تکنولوژی نوظهور ایجاد نماید. عینکی با وزن کمتر از یک عینک آفتابی که به مدت یک روز باتری آن شارژ نگه می‌دارد و در صورت استفاده از فیلمبرداری یا هنگ اوت گوگل پلاس این مدت زمان کمتر می‌شود
سیستم عامل این عینک اندروید است. از لحاظ نرم‌افزاری، پیشاپیش، تمام برنامه‌های کاربردی توسط گوگل طراحی شده بود. اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، گاه‌شمار گوگل، گوگل مپس، فضای اجتماعی گوگل پلاس، جستجوگر گوگل، چت تصویری گوگل هنگ‌آوتس و سایر موارد قبل از ارائه این عینک مورد استفاده کاربران گوگل بوده‌اند.طی چند سال اخیر هیچ فعالیت خاصی را از گوگل برای توسعه تکنولوژی پوشیدنی خود ندیدیم. این هفته، همه به احیای گوگل گلس امیدوار شدند؛ این محصول برای نخستین بار از سال ۲۰۱۴ تا به حال نخستین آپدیت خود را دریافت کرده است.

 

انتشار نخستین آپدیت گوگل گلس

در قسمت بالا خلاصه ای از گوگل گلس را به شما عرضه داشتیم،حال باید خاطر نشان کرد که،صفحه پشتیبانی آپدیت گوگل گلس خبر از اضافه شدن پشتیبانی از دستگاه‌های بلوتوثی می‌دهد. وب سایت اندروید پلیس گزارش می‌دهد شما می‌توانید هم اکنون یک کیبورد بلوتوثی را به گوگل گلس خود متصل کنید و از آن استفاده کنید. در این آپدیت گوگل گلس همچنین برخی از باگ‌ها که نامی از آن‌ها برده نشده مرتفع شده و عملکرد دستگاه نیز بهبود پیدا کرده است.

بزرگترین سوال این است که چرا گوگل تا به امروز هیچ آپدیتی را برای گجت پوشیدنی خود ارسال نکرده است! شاید این شرکت خیلی آرام مشغول آزمودن بری دیگر از نسل های عینک هوشمند خود است و این آپدیت را نیز برای برخی از کاربرانی منتشر کرده که هنوز هم از نسل نخست گوگل گلس استفاده می‌کنند. آنچه که به نظر میرسد اینست که،بعید است که کمپانی گوگل به زودی از گوگل گلس جدید خود رونمایی کنید،باید منتظر اخبار جدید از گوگل باشیم.

 

منبع

 

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.