گجت های پوشیدنی تندرستی

گجت های پوشیدنی تندرستی

گجت (Gadgets) به وسایل و تجهیزات کوچک و تازه‌ اختراعی گفته می‌شود که در آنها فناوری نویی بکار رفته باشد و کارهای مختلف را برای ما آسانتر کنند.

گجتهای پوشیدنی:

اصطلاح تکنولوژی پوشیدنی به دسته‌ای خاص از وسایل دیجیتال اطلاق نمیشود و می‌تواند هر نوع گجت دارای قابلیت اتصال به بدن را شامل شود،به کمک این وسایل، دنیای الکترونیک به بدن انسان متصل شده و با تغییر دادن سبک برقراری ارتباط با دستگاه‌های دیجیتال، نحوه تعامل انسان با محیط اطرافش را دگرگون کرده اند.
یکی از بهترین گجت های پوشیدنی به ردیاب سلامت اختصاص پیدا می‌کند

گجت پوشیدنی

گجت های سلامت :

سنجش دقیق ضربان قلب، یکی از ویژگی‌هایی است که افراد به هنگام خرید یک گجت سلامت هوشمند در نظر می‌گیرند. با استفاده از این قابلیت، می‌توان به بررسی دقیق ضربان قلب میزان خواب یا آرامش فرد پرداخت.

از دیگر قابلیت‌های این گجت ها می‌توان به حسگر شتاب‌سنج آن اشاره کرد که با استفاده از این حسگر، میزان گام‌های افراد به‌راحتی محاسبه می‌شود
همچنین میتواند میزان کالری مصرفی شمارا در طول روز محاصبه نماید.

گجت های تندرستی جهت کنترل فعالیت بدن برای ورزشکاران هم بسیار مفید میباشد.
و تمامی این اطلاعات را در خود ذخیره کرده و میتوانید با استخراج این اطلاعات بدن خود را مدیریت نمایند

آینده گجت های تندرستی :

در حال حاضر ساعت‌های هوشمند از میزان ضربان قلب و حرکات بدن می‌توانند تشخیص دهند که شخص با چه شدتی در حال ورزش کردن است.

اما در آینده بیش از اینها می‌توان انتظار داشت:

برای مثال، هشدارهای پزشکی می‌توانند به افراد اطلاع دهند که سطح قند خونشان پایین آمده یا این که به‌دلیل ضربان قلب نامنظم و غیرعادی باید در اولین فرصت برای معاینه به پزشک مراجعه کنند.به‌عبارت دیگر، ساعت هوشمند در سال‌های آینده بسیار هوشمندتر از این می‌شود که اکنون هست، طوری که شاید حتی به‌طور مستقل برایمان  برنامه مراجعه به بیمارستان تنظیم کند یا تماس‌های تلفنی ضروری برقرار نمایند.

.

1 نظر
  1. یزدانی می گوید

    ممنون اطلاعات خوبی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.