ساخت جلیقه هوشمند با قابلیت ارسال علائم حیاتی بیمار به پزشک

ساخت جلیقه هوشمند با قابلیت ارسال علائم حیاتی بیمار به پزشک

واضح است که،در حال حاضر کشور با بالا بودن آمارهای مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی مواجه است و همچنین به دلیل مهیا بودن شرایط ابتلا به امراض، بهره‌گیری از استانداردهای بین‌المللی در زمینه‌های مختلف ضروری است،از طرف دیگر با توجه به پیشرفت علم وتکنولوژی و تلفیق این دو با یکدیگر موجب حاصل شدن پیشرفت های چشمگیری در حوزه پزشکی شده است.

از این رو با توجه به رژیم‌های نامناسب غذایی و آلودگی‌های مزمن محیطی توسعه یک تکنولوژی پوشیدنی با قابلیت مانیتورینگ پیوسته وضعیت عملکرد قلب و علایم حیاتی تحت نظارت مستقیم پزشک بیش از پیش احساس می‌شود.امروزه با گسترش بسترهای مناسب در حوزه‌های فناوری اطلاعات و الکترونیک بی‌سیم، فضای مناسبی برای راه‌اندازی کلینیک‌های مجازی قلب برای محققان و متخصصان ایجاد شده است تا از این طریق به ارتقای سلامت جامعه و کاهش هدر رفت سرمایه مالی و جانی کمک شود.

 

ساخت جلیقه هوشمند با قابلیت ارسال علائم حیاتی بیمار به پزشک

در ادامه شایان ذکر است که،بر این اساس محققان کشور با بهره‌گیری از فناوری اطلاعات جلیقه هوشمندی را برای ارسال الکتروکاردیوگراف (نوار قلب) بی‌سیم به کلینیک‌های مجازی ارائه کردند.

این طرح در واقع لباس هوشمندی است که علاوه بر راحتی استفاده، علایم حیاتی فرد را سنجیده و قادر به ارائه گزارش دقیق از وضعیت بیمار به پزشک است.
استفاده از این فناوری علاوه بر آنکه فرد را از ایستادن در صف‌های طولانی انتظار بیمارستانی و ترافیک‌های شهری می‌رهاند، از بروز خطرات جبران ناپذیر نیز رهایی می‌بخشد.

حال نظر شما درباره این جلیقه هوشمند چیست؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.