هشدار احتمال ابتلا به سرماخوردگی در ساعت های هوشمند

هشدار احتمال ابتلا به سرماخوردگی در ساعت های هوشمند

اینروز ها در دنیای فناوری و تکنولوژی و ساخت گجت های هوشمند باعث شده که روز به روز نیازهای افراد و انسان ها توسط این گجت ها برطرف شود،حال شما درباره مفهوم ساعت هوشمند وکاربردهای آن چه می دانید؟با ما همراه شوید.ساعت هوشمند (به انگلیسی: Smart watch) نوعی ساعت مچی غیرشماته‌ای است که علاوه‌بر نشان دادن زمان توانایی انجام برخی پردازش‌ها از نوع دستیار دیجیتال شخصی را نیز دارد.

پخش رادیو ، موقعیت‌یابی جی پی اس ، تلفن همراه، دوربین، ترمومتر، پخش موزیک و صوت ، صفحه لمسی، بازی‌های رایانه‌ای و سیستم عامل از نوین‌ترین نوآوری‌ها در دنیای این محصولات برشمرده می‌شود.برخی از ساعت های هوشمند همانند رایانه قابلیت برقراری ارتباط با سایر دستگاه های الکترونیکی را از طریق بلوتوث یا وای فای را دارند.

به نقل از محقیقن دانشگاه استنفورد آمریکا که اظهار داشتند،این گروه با مطالعه مجموعه ای از علائم حیاتی جمع آوری شده توسط ساعت های هوشمند Basis B1 و Basis Peak و بهره مندی از چند الگوریتم تخصصی توانسته اند احتمال سرماخوردگی را تا چند روز قبل از مبتلا شدن به بیماری تشخیص دهند.

 

هشدار احتمال ابتلا به سرماخوردگی در ساعت های هوشمند

 

استفاده از داده های سلامت انسان مانند ضربان قلب و دمای بدن که توسط ساعت های هوشمند به ثبت می رسند، به نوعی می توانند نشانه های اولیه ابتلا به آنفلونزا یا برخی از مسمویت ها باشند. همچنین شایان ذکر است که؛برای این منظور اندیشمندان مورد بحث اطلاعات پایش سلامت ۴۰ داوطلب در مدت ۲ سال که توسط ساعت های هوشمند Basis جمع آوری شده را مورد تحلیل و بررسی قرار داده اند.

داده ها و آمارها نشان می دهد پیش از پیدا ونمایان شدن هرگونه از علامت های سرماخوردگی یا آنفلونزا، دمای بدن و همینطور ضربان قلب برای چند روز افزایش می یابد و در نتیجه حدود ۳ روز زودتر می توان از این اتفاق باخبر شد و پیشگیری های لازم را صورت داد.با این تفاسیر محققین استنفورد قصد دارند الگوریتمی طراحی نمایند که ساعت هوشمند به محض لمس داده های مربوطه به کاربر هشدار دهد؛ بای دتوجه کرد که،هرچند که این مسئله صرفاً به معنای امکان پیشگیری قطعی آن نمی باشدپر واضح است که؛متاسفانه در حال حاضر امکان توسعه بیشتر این فرآیند وجود ندارد، چرا که کمپانی اینتل خط تولید ساعت هوشمند Basis Peak را به خاطر مشکل داغ شدن متوقف کرده و در نتیجه محققین می بایست روی گزینه احتمالی دیگری سرمایه گذاری کنند.

 

منبع

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.