اپل و توسعه اسپیکر هوشمندی برای رقابت با اکو آمازون

اپل و توسعه اسپیکر هوشمندی برای رقابت با اکو آمازون

شرکت اپل در نظر داشته تا با برگزاری کنفرانسی در ۵ ژوئن که به کنفرانس توسعه دهندگان یا همان WWDC مشهور است، چندین محصول سخت افزاری جدید رونمایی کند. تاکنون شایعات متعددی به گوش رسیده که خبر از در کار بودن چند معرفی محصول در این کنفرانس می دهند.

از جمله آنها باید به تبلت ۱۰٫۵ اینچی آیپد پرو، آیفون ۸، آیفون SE نسل جدید و در نهایت اسپیکر هوشمند مبتنی بر سیری. آخرین محصول که اسپیکر هوشمندی مبتنی بر دستیار هوشمند صوتی سیری اپل است، گفته می شود طی WWDC توسط کوپرتینویی ها معرفی می شود.، محصولی قدرتمند که می تواند به رقیب سرسختی برای اکو آمازون تبدیل شود. در حال حاضر آمازون اکوشو اسپیکری با صفحه نمایش لمسی و قابلیت های مختلفی را دارا بوده که توانسته مورد توجه همگان قرار گیرد. این محصول برنامه ریزی شد تا در ۲۸ ژوئن سال جاری با قیمت ۲۲۹ دلار در بازار عرضه شود.

اکوشو به نمایشگر ۷ اینچی لمسی، دوربین سلفی ۵ مگاپیکسلی، ۸ میکروفون و دستیار هوشمند صوتی الکسا مجهز بوده و یک محصول تقریبا کامل است. اما تصمیم اپل متفاوت بوده و می خواهد اسپیکر هوشمندی خاص را توسعه دهد.

جزئیات کافی درباره محصول این شرکت در دست نیست اما به گفته مینگ چی کو تحلیلگر موسسه تحقیقاتی KGI، اسپیکر هوشمند اپل قیمتی بیشتر از اکوشو خواهد داشت و یک پرچمداری در این زمینه به شمار خواهد رفت.

در حال حاضر دستگاه های اسپیکرهوشمند بسیار محبوب شده و بسیاری از کمپانی ها تمایل پیدا کرده تا با به کارگیری این محصول خودی نشان دهند. از این رو اپل نمی خواهد در مقایسه با دیگر رقبا عقب مانده و به عنوان شرکت مطرحی در این صنعت به شمار رود. جزئیات کافی درباره اسپیکر موجود نیست اما احتمال می رود با قیمتی بیش از ۳۰۰ دلار معرفی و عرضه شود. کنفرانس WWDC در نزدیکی بوده و تنها باید به انتظار تا برگزاری کنفرانس ادامه داد.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.