به گزارش وال استریت ژورنال سامسونگ بلندگوی هوشمند مبتنی بر بیکسبی می‌سازد

به گزارش وال استریت ژورنال سامسونگ بلندگوی هوشمند مبتنی بر بیکسبی می‌سازد

بی شک همه ما کمپانی سرشناس “سامسونگ” فعال در حوزه موبایل می شناسیم،اما گویا این کمپانی قصد دارد حوزه فعالیت خود را گسترش دهد تا بتواند با کمپانی های سرشناس دیگر به رقابت بپردازد.سامسونگ یکی از بزرگترین شرکت‌های خوشه‌ای در کره جنوبی و یک شرکت چندملیتی است که از تعداد زیادی شرکت تابعه و زیرمجموعه تشکیل شده‌است. این شرکت‌ها در صنایع مختلف فعالیت می‌کنند. سامسونگ تولید کننده ۲۰ درصد تولید ناخالص داخلی. از دهه ۱۹۹۰ سامسونگ فعالیت‌های خود را جهانی کرد که تمرکز اصلی آن را صنایع الکترونیک، گوشی تلفن همراه و نیم‌رساناها تشکیل می‌دادند.

براساس آخرین و جدیدترین اخبار،کمپانی سامسونگ در حال توسعه‌ی یک بلندگوی هوشمند مبتنی بر دستیار صوتی بیکسبی است تا با آمازون، آلفابت، اپل ومایکروسافت به رقابت بپردازد.به گزارش وال استریت ژورنال، سامسونگ در حال توسعه‌ی یک بلندگوی هوشمند مبتنی بر دستیار صوتی بیکسبی است تا وارد رقابت با سایر کمپانی‌های این حوزه شود که محصولاتی راهی بازار کرده‌اند.

طبق منابع موثق نشانگر آنند که زمان عرضه‌ی این بلندگو هنوز مشخص نیست. با وجود اینکه پروژه هنوز به مراحل پایانی نرسیده ولی بنا بر اطلاعات ارائه‌شده از سوی منابع نزدیک، نام رمز پروژه وگا (Vega) است و نزدیک به یک سال پیش کار روی آن آغاز شده است.کارشناسان حوزه‌ی فناوری مزیت بلندگوهای هوشمند برای کمپانی‌ها را اطلاعاتی می‌دانند که از این طریق به دست می‌آید. همچنین خالی از لطف نیست که اذعان کنیم،که هدف نهایی از اینکار که همان تقویت هوش مصنوعی پشت پرده‌ی دستیارهای صوتی است اشاره کرد که در اثر استفاده‌ی مداوم کاربران و صدور دستورات صوتی، موجب تقویت بیش از پیش دستیارهای صوتی می‌شود.

 

به گزارش وال استریت ژورنال سامسونگ بلندگوی هوشمند مبتنی بر بیکسبی می‌سازد

طبق آخرین آمارهای ارائه‌شده توسط eMarketer، بلندگوی اکوی آمازون نزدیک به ۷۰ درصد از بازار بلندگوهای هوشمند در آمریکا را به خود اختصاص داده است.مایکروسافت چندی پیش بلندگوی هوشمند خود را با همکاری هارمن کاردن مبتنی بر دستیار صوتی هوشمند کورتانا رونمایی کرد. اپل نیز در جریان کنفرانس توسعه‌دهندگان خود از بلندگوی هوشمند هوم‌پاد رونمایی کرد.اطلاعات ارائه‌شده نشان از این دارند که پروژه‌ی وگا اولین تلاش سامسونگ برای عرضه‌ی بلندگویی مبتنی بر دستیار صوتی هوشمند نیست.

بنا بر گفته‌های منابع نزدیک، سامسونگ در نظر داشت طی کنگره‌ی موبایل بارسلون در سال ۲۰۱۵، از بلندگوی هوشمندی با اسم رمز هایو (Hive) رونمایی کند که البته بروز مشکلات نرم‌افزاری از قبیل ناتوانی در شناسایی دستورات صوتی، باعث شد کره‌ای‌ها این پروژه را به‌صورت کامل کنار بگذارند.سامسونگ امید زیادی به موفقیت دستیار صوتی هوشمند بیکسبی دارد؛ به‌طوری‌که حتی یک کلید فیزیکی اختصاصی نیز روی گوشی هوشمندش برای این دستیار صوتی اختصاص داده است.

حال نظره شما درباره بلندگوی هوشمند کمپانی سامسونگ چیست؟نقطه نظرات و ایده های خود را با “ایده آل تک” در میان بگذارید.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.