سامسونگ کارخانه تولید تلویزیون super OLED می سازد

شرکت سامسونگ در حال حاضر بزرگترین تولیدکننده صفحه نمایش OLED در جهان شناخته می شود. حال براساس گزارش ها این برند کره ای قصد داشته با ساخت کارخانه پنل صفحه نمایش super OLED جایگاه خود را تقویت کند.

در حالی که شرکت موردبحث کارخانه A3 را در چین ساخته است، گفته می شود نام کارخانه جدید A5 خواهد بود و در همان کشور کره ایجاد می شود. گفته شده بیش از ۳۰ درصد ظرفیت کارخانه A3 چین نیز در کارخانه جدید به کار گرفته خواهد شد.

با توجه به منابع نزدیک، هیئت مدیره سامسونگ ماه بعد برای تعین میزان سرمایه گذاری نهایی کارخانه OLED جدید جلسه ای خواهد داشت. اگر ساخته کارخانه در نیمه دوم سال جاری آغاز شود باید انتظار داشت که شش ماه یا یک سال بعد ساخت به اتمام رسیده و تولید پنل های OLED نیز سال ۲۰۱۹ آغاز می شود.

سامسونگ میلیارد دلارها برای خرید تجهیزات کارخانه جدید صرف خواهد کرد و جهت ساخت سریع کارخانه جدید OLED باید هر چه زودتر سرمایه گذاری به واحد تزریق شود. علاوه بر این شرکت تا سال ۲۰۲۱ به سرمایه گذاری خود ادامه می دهد تا موجب گسترش کارخانه موردبحث شود. زیرا کارخانه برنامه ریزی شده تا طی دو مرحله ساخته شود.

در سال ۲۰۱۵ بود که این شرکت گسترش کارخانه A3 چین را آغاز کرد. در حال حاضر با گسترش این کارخانه تولید پنل های OLED آیفون های آینده اپل در کارخانه موردبحث صورت خواهد گرفت.

سامسونگ هم اکنون رهبر بازار صفحه نمایش های OLED کوچک محسوب می شود و سهمی ۹۸ درصدی در این بازار دارد. با این حال تولید پنل OLED اگرچه کیفیت تصویر بالا را فراهم می آورد اما هزینه تولید افزایش یافته و محصول موردنظر با قیمت بیشتری به فروش می رسد. سامسونگ یکی از شرکت هایی بوده که همیشه سعی داشته این نوع پنل را با هزینه کمتر و کیفیت بالاتری نسبت به رقبا تولید کند.

به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر پیرامون کارخانه جدید سامسونگ باید منتظر ماند تا مشخص شود چه تاثیری در تولید پنل OLED شرکت سامسونگ به وجود خواهد آمد.

منبع

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.