هکرها مسئولیت اختلال در اسکایپ را بر عهده گرفتند

هکرها مسئولیت اختلال در اسکایپ را بر عهده گرفتند

اگر شما یکی از کاربران اپلیکشن معروف اسکایپ باشید،قطعا در جریان هستید که طی چند روز گذشته اسکایپ با اختلالاتی روبه‌رو شده است،و امابازهم هکرهادرصحنه نمایان شدند، اکنون گروهی از هکرها مدعی شده‌اند قطعی‌های اسکایپ طی روزهای اخیر متأثر از فعالیت‌های آن‌ها بوده است.

شایان ذکر است که،اختلالات اسکایپ از روز دوشنبه ساعت ۱۹ آغاز شده است. شکایت‌های زیادی از سوی کاربران نسبت به ناتوانی در ورود به حساب کاربری این نرم‌افزار اعلام شده که به‌صورت پیام‌های متنی یا تماس‌های تلفنی بوده است.همچنین،اسکایپ در اروپا، برخی از نقاط آمریکا و همچنین بخش‌های از کشورهای دیگر به دلیل حملات DDoS با اختلالات شدید روبه‌رو بود که بالاخره امروز به حالت عادی برگشت.

حمله DDoS یا (denial of service attack) به معنی سرازیر کردن درخواست‌های زیاد به یک سرور و استفاده بیش از حد از منابع (پردازنده، پایگاه داده، پهنای باند، حافظه و…) آن سرور است؛ به‌طوری که سرویس‌دهی عادی آن به کاربران دچار اختلال یا از دسترس خارج شود. در این نوع حمله‌ها، در یک لحظه یا در طی یک زمان به‌صورت مداوم از طریق کامپیوترهای مختلف که ممکن است خواسته یا حتی ناخواسته مورد استفاده قرار گرفته باشند، از یک یا چندین سرور درخواست دریافت اطلاعات می‌شود و به دلیل محدود بودن قدرت پردازش سرور به کاربران در وضعیت عادی مثل حالاتی که کامپیوترهای رومیزی دچار کندی یا توقف کامل می‌شوند، دچار وقفه در سرویس‌دهی یا حتی از دسترس خارج شدن سرویس می‌شود.

 

هکرها مسئولیت اختلال در اسکایپ را بر عهده گرفتند

گروهی از هکرها به نام CberTeam در حساب توئیتر خود مسئولیت اختلالات اسکایپ را بر عهده گرفته است.
به گزارش Down Detector، مشکلات اخیر اسکایپ باعث شده است کاربران زیادی از سراسر دنیا شامل کشورهای اروپایی و کشورهای دیگر نظیر ژاپن، سنگاپور، هند، پاکستان و آفریقای جنوبی دچار مشکل شوند.


به همین منظور مایکروسافت وبلاگی‌ منتشر کرده؛ اما تاکنون از هرگونه اعلام نظر سرباز زده است.
جاگادیش هاریهارا در پست خود نوشته است:ما از مشکلات کاربران برای ورود به نرم‌افزار یا ناتوانی در ارسال و دریافت پیام‌ها باخبر هستیم. برخی از کاربران نمی‌تواند نوار سیاه‌رنگی که تماس‌های گروهی را نشان می‌دهد ببینند و برای اضافه کردن مخاطب جدید به فهرست دوستان خود باید مدت‌زمان زیادی صبر کنند.
گروه هکری مورد نظر در توئیت خود نوشته است:

Skype Down by CyberTeam

دکتر استیون مورداک، یکی از محققان امنیتی در دپارتمان علوم کامپیوتر دانشگاه لندن به خبرگزاری‌ها گفته است:
حملات DDoS یکی از محتمل‌ترین گزینه‌ها برای قطع شبکه است و با اینکه اسکایپ جزئیاتی از این مشکل را منتشر نکرده، شواهد نشان می‌دهند که احتمال وقوع حملات DDoS نسبت به روش‌های دیگر بیشتر است.برخی از حملات DDoS می‌تواند در سطح بسیار وسیعی صورت گیرد و حتی بزرگ‌ترین کمپانی‌ها را با مشکل مواجه کند. باید منتظر باشیم ببینیم اسکایپ چطور از این شرایط نجات پیدا می‌کند. البته اگر این نوع از حملات انجام شده باشد، بر اطلاعات خصوصی مشتریان تأثیری ندارد.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.