تلویزیون های سامسونگ باید مرتباً از نظر ویروس بررسی شوند

شرکت سامسونگ به کسانی که از تلویزیون های سامسونگ خریداری کرده‌اند توصیه کرد هر چند وقت یکبار تلویزیون خود را چک کنند که ویروسی نشده باشد.

در توئیتر خدمات پس از فروش شعبه امریکای این شرکت نیز یک ویدئو برای آموزش این کار قرار داده شد که اگر آن را تماشا کنید شاید از چک کردن تلویزیونتان پشیمان شوید؛ چراکه بیش از ده دکمه را باید فشار دهید تا به منوی بررسی ویروس برسید.

در این توئیتر به خریداران تلویزیون های هوشمند و QLED گفته شد چنانچه دستگاهشان را از طریق وای فای به اینترنت متصل می‌کنند، هر چند هفته تلویزیونشان را از طریق گزینه‌ای که در منوی بررسی ویروس قرار دارد چک کنند تا مورد حملات نرم افزاری قرار نگیرد.

این اخطار نشان می دهد به زودی مشکلات بزرگی برای بسیاری از مشتریان به‌وجود خواهد آمد. ازهمین‌رو شرکت سامسونگ در مورد علت اعلام چنین هشداری باید پاسخ دهد؛ آیا خطری تلویزیون های سامسونگ را تهدید می‌کند؟

جالب اینجاست که این ویدئوی ۱۹ ثانیه ای تنها چند ثانیه بر روی نت قرار داشت و فوراً پاک شد؛ بااین‌وجود بیش از ۲۰۰ هزار بار بازدید داشت.

سامسونگ دراین‌باره اعلام کرد «شرکت ما امنیت را بسیار جدی می‌گیرد و محصولاتمان با امنیت بالایی تولید می‌شوند». سپس افزود «ما متوجهیم که این مسئله ممکن است موجب سردرگمی و تعجب مشتریان شود؛ اما باید بدانید که ما فقط قصد داریم یکی از قابلیت‌های محصولاتمان را به اطلاع مشتریان برسانیم».

هشدار بی‌فایده

سامسونگ سیستم عامل اختصاصی خود را از تلویزیون‌های هوشمند جدیدش حذف و به جای آن از نرم افزار آنتی ویروس مک‌افی استفاده کرده است.

بنابراین اصولاً فالو کردن چنین توئیتی بی‌فایده است. به علاوه، شاید تعداد خیلی کمی بدافزار به یک تلویزیون حمله کنند! به‌طوری‌که تاکنون فقط یکی دو مورد مشاهده شده که آن هم ممکن است برای تعداد خیلی کمی از تلویزیون‌ها اتفاق بیفتد.

همان‌طور که در تصویر زیر می‌بینید یکی از کارشناسان توئیت کرده که شاید بهتر بود سامسونگ به جای این هشدار بی‌فایده، سیستم‌هایش را به طور خودکار آپدیت و بروزرسانی می کرد.

تلویزیون سامسونگ

برخی دیگر از کارشناسان هم معتقدند اصولا قرار دادن چنین گزینه ای برای کاربران بی‌فایده است و اگر سامسونگ واقعا احساس نیاز می کرد باید حداقل این دکمه را در منوی اصلی قرار می داد که راحتتر در دسترس باشد.

با توجه به کامنت هایی که مردم در زیر توئیت های مرتبط گذاشته اند، این توئیت باعث شده بسیاری از کاربران تلویزیون های هوشمند دیگر تلویزیون خود را به اینترنت متصل نکنند.

توئیت تلویزیون سامسونگ

سامسونگ در سال ۲۰۱۵ نیز در مورد امنیت تلویزیون های هوشمندش به مشتریان هشدار داده بود:

اطلاعات خصوصی خود را در مقابل تلویزیون های هوشمند خود افشا نکنید؛ چراکه قادرند این اطلاعات را به شخص سومی بفرستند.

منبع: BBC

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.