فشار سرمایه گذاران اپل به منظور پاسخ به اعتیاد گوشی های هوشمند در جوانان

دو سهامدار بزرگ اپل با سهم ۲ میلیارد $ نامه ای سرگشاده به این شرکت نوشته اند. دو سهامدار بزرگ اپل طی نامه ای اعلام کردند، اپل باید به آنچه که “بحران بهداشت عمومی رو به رشد” اعتیاد به گوشی های هوشمند در جوانان است، پاسخ دهد.

سرمایه گذاران فعال سرمایه گذاری Jana Partners و صندوق بازنشستگی معلمان مدارس کالج کالیفرنیا ۲ میلیارد دلار سهام اپل دارند. آنها نامه ای به اپل نوشتند که از کمک به والدین برای محدود کردن استفاده از تلفن از طریق ایجاد ابزارهای نرم افزاری جدید و همچنین بررسی تاثیر استفاده از تلفن های بیش از حد در سلامت روان است.

فشار سرمایه گذاران اپل به منظور پاسخ به اعتیاد گوشی های هوشمند در جوانان

این نامه به مطالعاتی می پردازد که نشان می دهد نوجوانان آمریکایی اولین تلفن های هوشمند خود را در سن ۱۰ سالگی دریافت می کنند و به طور متوسط ۴٫۵ ساعت در روز (به استثنای پیام کوتاه و صحبت کردن) صرف این وسیله می کنند. علاوه بر این اعلام می کند که ۷۸ درصد از نوجوانان گوشی های خود را حداقل ساعت ها بررسی می کنند و نیمی از آنها احساس وابستگی به تلفن های خود را دارند. همکاران جنا و کالستر خاطر نشان کردند که اگر اپل توجهی نداشته و اقدامات لازم را انجام دهد، قیمت و وضعیت سهام آن می تواند صدمه ببیند.

سرمایه گذاری در بازار اپل نزدیک به ۹۰۰ میلیارد $ است، بنابراین سهام ۲ میلیارد دلاری نسبتا کوچک است، که ۰٫۲ درصد است. ضمن اینکه بانک‌ های بزرگی همچون گلدمن ساکس و یو‌بی‌اس جزو سرمایه داران سهام اپل هستند. وال استریت ژورنال گزارش می دهد که اپل تمایل دارد با استفاده از نرم افزار پیامدهای بالقوه منفی استفاده از تلفن های هوشمند را کاهش دهد . سرمایه گذاران می خواهند از یک راه ساده تر برای اعمال محدودیت ها استفاده کنند. در متن این نامه آمده است که اپل می‌تواند نقشی تعیین‌کننده در توجه به توسعه‌ی سلامت و نسل جدید کسب و کارهای اخلاق‌مدارانه داشته باشد.”پیامدهای بالقوه درازمدت فناوری های جدید باید در ابتدا مورد توجه قرار گیرد و هیچ شرکتی نمی تواند از این مسئولیت خارج شود.”

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.