کمپانی تسلادر حال ساخت بزرگ‌ترین باتری دنیا را در استرالیا می باشد

کمپانی تسلادر حال ساخت بزرگ‌ترین باتری دنیا را در استرالیا می باشد

از آنجایی که شما با کمپانی “تسلا ” آشنایی دارید،میدانید که،تسلا شرکت خودروسازی آمریکایی و تولیدکننده خودروهای برقی و قطعات موردنیاز ترن‌های برقی است.
گفتنیست که؛شرکت تسلا همچنین تولیدکننده پکیج‌های باتری لیتیم-یون برای سایر خودروسازها، نظیر تویوتا و دایملر آ گ است.آخرین اخبار رسیده از کمپانی تسلا حاکی از آنست که، تسلا بزرگ‌ترین باتری دنیا را در استرالیا می‌سازد.اما براستی آیا تا بحال در باره علت این موضوع فکر کرده اید؟

باید خاطر نشان کرد که،سال پیش در جنوب استرالیا توفانی رخ داد که منجر به قطعی وسیع شبکه برق و محروم شدن ۱٫۷ میلیون نفر شد.شاید بتوان به یقین اذعان کرد که، به همین خاطر دست اندر کاران تصمیم گرفتند با فناوری‌های نو از تکرار چنین حوادثی پیشگیری کنند.انرژی‌های پاک انتخاب خوبی هستند، منتها مشکل این است که میزان تولید انرژی با این روش، بسته به شرایط محیطی متغیر است و این نیاز وجود دارد که در زمان‌هایی که تولید بیش از حد مصرف است، انرژی ذخیره شود.

شایان ذکر است که،برای ذخیره کردن انرژی ۹۹ توربین بادی نصب شده، شرکت تسلا در نظر دارد که به استرالیا کمک کند و به همین منظور بزرگ‌ترین باتری دنیا و یا بهتر باشد بگوییم که بزرگ‌ترین شبکه باتری را در جنوب استرالیا نصب کند.این مجموعه توان ذخیره ۱۰۰ مگاوات انرژی را دارد که می‌تواند برق ۳۰ هزار خانه را تأمین کند.

در این شبکه از باتری‌های بزرگ تسلا موسوم به پاور پک Powerpack استفاده می‌شود. می‌توان تخمین زد که در این مجموعه از حدود هزار پاور پک استفاده شود.
انتظار می‌رود که تا پایان سال میلادی جاری، کار نصب این واحد ذخیره انرژی به اتمام برسد.به یقین می توان اذعان کرد،در این مجموعه باید واحدهایی برای تبدیل برق مستقیم به متناوب هم نصب شود.در حال بزرگ‌ترین واحد ذخیره انرژی راه‌اندازی‌شده توسط تسلا، در اونتاوریو وجود دارد که ۲۰ مگاوات برق را ذخیره می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.