با استفاده از فناوری SkinTrack پوست دست به صفحه لمسی ساعت هوشمند تبدیل میشود

با استفاده از فناوری SkinTrack پوست دست به صفحه لمسی ساعت هوشمند تبدیل میشود

در مطالب قبلی در سایت ایده آل تک در باره مفهوم ساعت هوشمند پرداختیم،وبه قابلیت ها ومزایای آن اشاره کردیم؛مهمترین قابلیت ساعت‌های هوشمند در ارتباط آن‌ها با تلفن هوشمند است. در واقع این ساعت‌ها قرار است مکمل تلفن هوشمند بوده و انجام برخی از امور را از طریق ساعت و بدون نیاز به خارج کردن تلفن از داخل کیف یا جیب شما میسر کنند.هر چه قدر که زمان به جلو می رود، نیاز ما هم به تکنولوژی های جدیدتر بیشتر می شود. ما برای هر کدام از تکنولوژی های امروزی نیاز های متفاوتی داریم.

باید اشاره کنیم که؛یکی از بزرگترین چالش ها در کار با ساعت های هوشمند، کوچک بودن نمایشگر آنهاست. موبایل ها و تبلت ها به مرور زمان بزرگ وبزرگتر شده اند، اما در پوشیدنی های هوشمند نمی توان ابعاد نمایشگر را از اندازه فعلی بزرگتر کرد، چراکه به زیبایی و کارایی آنها صدمه می زند. به همین دلیل تیم Future Interfaces Group از دانشگاه Carnegie Mellon موفق به توسعه روشی شده اند که می تواند پوست دست شما را به صفحه لمسی ساعت هوشمندتان تبدیل کند.

جهت اینکار نیازاست، حلقه ارسال کننده سیگنال را در انگشت خود کنید و مچبند دریافت کننده را به ساعت هوشمندتان متصل سازید. وقتی با انگشت پوست دست خود را لمس کنید. در این زمان حلقه مذکور سیگنالی را با فرکانس بالا در سطح پوست منتشر می کند. چهار الکترود تعبیه شده در مچبند، با محاسبه زمان رسیدن سیگنال ها، محل منبع ارسال کننده را تعیین و در نتیجه محل لمس شدن پوست را تشخیص می دهند.

یانگ ژانگ (Yang Zhang) به عنوان یکی از محققین وکارشناس  مشارکت کننده در این طرح، در باره مزیت اصلی SkinTrack می گوید: «مهمترین چیز در خصوص فناوری پوست لمسی این است که شما لازم نیست از ابزاری غیر عادی استفاده کنید. حلقه و مچبند چیزهایی هستند که به طور معمول بسیاری از ما از آنها استفاده می کنیم.»

با استفاده از فناوری SkinTrack پوست دست به صفحه لمسی ساعت هوشمند تبدیل میشود

 


این سیستم می تواند لمس مستمر را نیز تشخیص دهد، بنابراین می توان از آن برای رسم شکل یا عملیات Drag&Drop استفاده کرد. حتی ژست های حرکتی نیز برای آن قابل تعریف است.شایان ذکر است که؛می توان با استفاده از SkinTrack میان اپ های مختلف و منوها حرکت کرد، اپلیکیشن خاصی را باز کرد و سپس از آن خارج شد و یا به انجام بازی «پرندگان خشمگین» پرداخت.بی شک این ویژگی بسیار منحصربفرد بحساب می آید.

مطلوب است اشاره شود که؛ دقت سیستم در برخی شرایط، مثل مواقعی که پوست دست عرق کرده باشد، تا حدودی کاهش می یابد. علاوه بر این ها، برخی افراد در خصوص مضر بودن این امواج رادیویی نگرانی هایی دارند.البته محققین تیم توسعه دهنده این نگرانی ها را بی مورد می دانند و معتقدند بدن انسان به طور روزانه در برابر امواج الکترومغناطیسی شدیدتر از این هم قرار می گیرد، اما آسیبی متوجه آن نمی شود.

در انتها باید به این قضیه هم اشاره شود؛هنوز هیچ برنامه مشخصی برای تجاری سازی این تکنولوژی اعلام نشده، اما با توجه به تمایل زیاد غول های تکنولوژی برای تولید ساعت های هوشمند، هیچ بعید نیست که در آینده نزدیک شاهد خریداری شدن فناوری SkinTrack توسط یکی از این کمپانی ها و عرضه آن به بازار باشیم.

 

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.