هوشمند سازی شهرها، بزرگراه‌ها و آسمان

۱ دقیقه زمان مطالعه

هوشمند سازی شهرها همیشه رویای بشر برای دست‌یابی به زندگی آسان و آسایش بیشتر بوده است. امروزه همه ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که به وسیله دستگاه‌های هوشمند به هم متصل است. پتانسیل این دستگاه‌ها، توانایی آن‌ها در برقراری ارتباطی موثر و در تماس با اتفاق‌های محیط واقعی است. در این صورت است که زندگی را برای بشر امن‌تر، آسان‌تر و راخت‌تر می‌کند.

هوشمند سازی شهرها، بزرگراه‌ها و آسمان

شهری هوشمند و متصل به هم

شهرهای هوشمند امروزی با فناوری اینترنت اشیا و تلفن‌های هوشمند به هم متصل هستند. به این ترتیب اطلاعات موردنیاز مردم را در اختیار آن‌ها می‌گذارند؛ برای مثال کاربران می‌توانند به کمک سرویس گوگل اسیستنت روی تلفن‌های هوشمند از قابلیت مسیریابی آن بهره‌مند شوند. با وارد کردن مبدا و مقصد، بهترین و کوتاه‌ترین مسیر را برای رسیدن به مقصد دریافت کنند. از ترافیک مسیر آگاه شوند. یا با هشدار یا پیامی روی تلفن، روز تولد دوستان و نزدیکان را یادآوری کند.

به کمک تکنولوژی پاناسونیک، خدمات بهتری نیز برای برف‌روبی و جمع‌آوری زباله‌ها ارائه کند. مراکز شهرها می‌توانند انرژی تولید و ذخیره کنند و در جاهای مختلف آن را مصرف کنند. هم‌چنین کاربران به سرعت پاسخ درخواست و سوالاتشان را دریافت کنند.

شرکت پاناسونیک به دنبال ایجاد جهانی متصل و با هدف افزایش کیفیت زندگی بشر است.

هوشمند سازی شهرها، بزرگراه‌ها و آسمان

حرکت به سوی حمل و نقلی بدون مرز

برای همه ما هیچ چیزی به اندازه منتظر ماندن در ترافیک ناخوشایند نیست. به همین دلیل شرکت پاناسونیک تلاش می‌کند تا در زمینه مسیریابی و موقعیت‌یابی پیشرو باشد. ایده‌ها و نوآوری‌های شرکت در هوشمندسازی حمل و نقل و همکاری با شرکت‌های خودروسازی باعث شده تا مشتریان تجربه خوبی از سفرشان داشته باشند؛ سفری امن، راحت با اتصال راه ها به هم.

۳۰۰ شرکت هواپیمایی و ۷ تا از ۱۰ شرکت برتر خودروسازی در حال همکاری با پاناسونیک هستند تا تجربه سفری مطمئن و امن را برای مشتریان خود ایجاد کنند.

هوشمند سازی صنعت حمل و نقل هوایی

هوشمند سازی از نوک هواپیما تا دم آن به ارائه سرویس بهتر و راحت‌تر کمک می‌کند. با اتصال سنسورها و امکان انتقال داده‌ها، اطلاعات لازم برای مسیریابی در اختیار خلبانان قرار می‌گیرد. این کار باعث صرفه‌جویی در زمان و سوخت شده و سفری امن را برای مسافران رقم می‌زند. در کابین هواپیما مسافران سفارشات خود را ثبت و مهمان‌داران از سفارشات مسافران اطلاع پیدا می‌کنند. از طرفی حفظ و نگه‌داری و تعمیر هواپیما با ابزارهای تشخیص عیب هوشمند راحت‌تر و سریع‌تر خواهد بود.

تفکر هوشمند: اتومبیل‌های هوشمند + بزرگراه‌های هوشمند

یکی از بزرگراه‌های کلرادو مجهز به سنسورهای متصل به نرم‌افزارهای مسیریابی و کنترل ترافیک است. امید است که در چند سال آینده کنترل جاده‌ها را در اختیار بگیریم. با هوشمند کردن جاده‌ها و خودروها به طور چشمگیری تصادفات جاده‌ای کاهش می‌یابند. در حال حاضر خودروها به وسیله سنسورها، اینترنت و نرم‌افزارهای موجود می‌توانند به یکدیگر متصل شوند و اطلاعات خود را با هم به اشتراک بگذارند.

منبع: panasonic

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=10526
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.