هک شدن حساب کاربری جک دورسی مدیرعامل توییتر

حساب کاربری مدیر عامل و بنیانگذار توییتر جک دورسی هک شد. گروهی که  خود را با عنوان Chuckling Squad معرفی می کنند ، گفتند که رخنه در  حساب جک دورسی را انجام داده اند.

قبلاً نیز حساب درسی هک شده است. در سال ۲۰۱۶ ، شرکت امنیتی OurMine به Jack با پیامی که ” امنیت حسابتو  چک کن” هشدار داد. این توییت همچنین دارای یک ویدیو و پیوندی به وب سایت OurMine بود. (OurMine همچنین مدیرعامل های دیگر مانند مارک زاکربرگ فیس بوک و ساندر پیچای گوگل را نیز هک کرد.)

توییتر این هک را تأیید کرد و کنترل حساب را در مدت ۳۰ دقیقه مجدداً در دست گرفت و گفت “هیچ نشانه ای پیدا نکرده است مبنی بر اینکه سیستم های توییتر به خطر افتاده است. سخنگوی این شرکت همچنین گفت که توییتر تهدیدهای مربوط به بمب را “بررسی کرده است” و می تواند تأیید کند که آنها “قابل اعتماد نیستند”

عصر روز جمعه ، این شرکت تقصیر این هک را به شرکت تلفن همراه نسبت داد.

توییتر twitter

چگونه اتفاق افتاد؟


هکرها برای کنترل حساب آقای دورسی از روشی موسوم به “simswapping” (یا “simjacking”) استفاده کرده اند.

این تکنیکی است که به وسیله آن یک شماره تلفن موجود – در این مورد شماره مربوط به حساب آقای دورسی – به یک سیم کارت جدید منتقل می شود .

سپس توانستند توییت را از طریق پیام متنی مستقیماً به حساب توییتر آقای دورسی ارسال کنند.

هکرها چه نوشتند؟


پیام های توهین آمیز و اظهارات ضد یهود با عنوان هولوکاست در حساب دورسی بیان کرده اند.

یک پست حاکی است که بمبی در دفتر مرکزی شرکت رسانه های اجتماعی وجود دارد.

یک کانال چت در Discord ، (یک وب سایت جداگانه) ، برای گفتگو و شوخی در مورد این حمله توسط این گروه ایجاد شد – اما به سرعت بسته شد.

توییتر این هک را تأیید کرد و کنترل حساب را در مدت ۳۰ دقیقه مجدداً در دست گرفت و گفت “هیچ نشانه ای پیدا نکرده است مبنی بر اینکه سیستم های توییتر به خطر افتاده است.

ساعت ورزشی هوشمند و معرفی ساعت های گارمین فنیکس Fenix

لینک کوتاه : https://idehaltech.com/?p=11977
ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.