دریافت رمز دوم پویا ؛ راهنمای جامع رمز یک‌بار مصرف

تا پیش از این شما تنها یک‌بار اقدام به فعال‌سازی رمز دوم خود می‌کردید و از آن به بعد نیازی به تغییر آن نبود. در نتیجه شما تمام کارهای بانکی خود را با همان رمز دوم انجام می دادید، بدون اینکه مشکل خاصی برایتان به وجود بیاید. تا اینجای قضیه اشکال خاصی دیده نمی شود و کارها به صورت روتین و روی روال در حال انجام است. اما مشکل از جایی شروع شد که در سال های اخیر کلاهبرداری‌های اینترنتی و از طریق رمز دوم ثابت به شدت رو به افزایش رفت. سیستم بانک‌داری کشور در همین راستا و به منظور کاهش کلاهبرداری و افزایش امنیت حساب‌های مردم، اقدام به راه‌اندازی سیستم رمز دوم پویا ( یکبار مصرف ) نمود.

از ابتدای دی ماه سال جاری، انجام کلیه تراکنش‌های بانکی و خدمات آنلاین صرفا با رمز دوم اینترنتی پویا یا همان رمز یک‌بار مصرف امکان‌پذیر خواهد بود. البته از آنجایی که بسیاری از مردم در موعد مقرر شده، اقدام به فعال‌سازی رمز دوم پویا ننمودند، بعد از تاریخ مقرر شده و تا همین امروز هم امکان انجام این تراکنش‌ها به کمک رمز دوم ایستا وجود دارد. در واقع به دلیل مشکلاتی که در زمینه فعال‌سازی این رمز برای مردم به وجود آمد و همچنین عدم آمادگی بانک‌ها، مهلت استفاده از رمز دوم ایستا در حال تمدید شدن است.

در آخرین خبر رسانی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، تاریخی برای از کار افتادن رمز‌های دوم ایستا ذکر نشده است.با این وجود به نظر می‌رسد از تاریخ ۱۰ بهمن ماه، استفاده از رمز دوم ثابت محدود به بعضی از تراکنش‌های خاص خواهد شد و به مرور دیگر امکان استفاده از آن وجود نخواهد داشت. بهرحال دیر یا زود رمز‌های قدیمی از کار خواهند افتاد و ما مجبور به استفاده از رمز‌های پویا خواهیم شد.

رمز دوم یک‌بار مصرف توسط نرم‌افزارهای مشخصی ساخته می شود و تنها ۶۰ ثانیه اعتبار دارد. در نتیجه شما برای هر ترکنش بانکی، احتیاج به یک رمز دوم جدید خواهید داشت. گروه ایده آل تکنولوژی شما را با نحوه دریافت رمز پویا در تمامی بانک‌ها آشنا خواهد کرد.

بانک ملی ایرانبانک ملی

 

به منظور دریافت رمز پویا برای جساب‌های بانک ملی باید اپلیکیشن  شصت ( ۶۰ ) را بر روی گوشی‌های تلفن همراه خود نصب کنید. بعد از نصب نرم افزار، باید به یکی از دستگاه‌های خود‌پرداز بانک ملی یا ” سامانه بام “ مراجعه کرده و نرم افزار ذکر شده را فعال کنید. نکته مهم اینکه به هیچ وجه نرم‌افزار را از منابع دیگر دانلود نکنید و برای دریافت آن حتما به وب سایت رسمی بانک ملی مراجعه کنید.


بانک ملت ایرانبانک ملت

برای دریافت رمز دوم پویا در حساب‌های بانک ملت، ابتدا باید برنامه رمز نگار ملت را دانلود و بر روی موبایل خود نصب کنید. با استفاده از این نرم افزار علاوه بر دریافت و استفاده از رمز دوم پویا، می توانید رمز اول پویا و یکبار مصرف هم دریافت نمایید. توجه داشته باشید برای فعال سازی نرم‌افزار می توانید به خود پرداز‌های بانک ملت مراجعه کرده و یا از طریق پیامک اقدام نمایید.


رمز پویا بانک تجارت

 بانک تجارت

نرم افزار ارائه شده توسط بانک تجارت برای استفاده از رمز دوم پویا ، نرم افزار ” همراز ” می باشد. در حال حاضر تنها راه فعال‌سازی این برنامه مراجعه به خود‌پرداز‌های بانک تجارت می‌باشد. پس از مراجعه حضوری به بانک و دریافت کد فعال‌سازی می‌توانید نرم‌افزار را فعال کرده و از خدمات رمز دوم پویا در بانک تجارت استفاده کنید.


بانک پارسیان ایران

 بانک پارسیان

نرم‌افزار ” پارسیان من ” توسط بانک پارسیان و برای استفاده مشتریان این بانک ارائه شده است. بعد از دانلود این برنامه می توانید به یکی از خودپرداز های این بانک مراجعه کرده و نسبت به فعال‌سازی نرم‌افزار اقدام کنید.

در نظر داشته باشید که این نرم‌افزار تنها برای دریافت رمز دوم پویا قابل استفاده امی باشد.


رمز پویا بانک سپه

 بانک سپه

اولین قدم برای دریافت رمز دوم پویا در بانک سپه مراجعه به وب‌سایت این بانک می باشد . از طریق آدرس ” www.ebanksepah.ir ” وارد سایت بانک شده و به قسمت ” اینترنت بانک قدیم سپه ” مراجعه کنید. در این قسمت می توانید هر کدام از نسخه‌های برنامه را که با گوشی تلفن همراهتان سازگار است دانلود کرده و نصب کنید. ساز و کار فعال‌سازی نرم‌افزار در بانک سپه کمی متفاوت است. شما حتما باید به بانک مراجعه کرده و فرم فعال‌سازی نرم افزار را پر کنید.


 بانک پاسارگاد ایران

 بانک پاسارگاد

برای فعالسازی رمز دوم پویا در بانک پاسارگاد احتیاجی به دانلود و نصب نرم افزار جدیدی بر روی تلفن همراه خود ندارید . از طریق ” همراه بانک پاسارگاد ” می توانید کارهای مربوط به دریافت رمز دوم پویا را انجام دهید . تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که به یکی از خود پرداز های بانک پاسارگاد مراجعه کرده و نام کاربری و رمز عبور ورود به همراه بانک را دریافت کنید  .


 بانک سرمایه ایران

 بانک سرمایه

نرم‌افزار ” رمز ساز سرمایه ” برنامه‌ای است که بانک سرمایه به مشتریان خود معرفی کرده است. به کمک این نرم‌افزار می‌توانید رمز دوم پویای کارت خود را دریافت کنید . به علاوه رمز پویای ورود به اینترنت بانک و رمز اول پویا نیز از طریق آن در دسترس هستند. برای فعال‌سازی این نرم‌افزار کافیست یک‌بار به کمک رمز ایستا که برای اینترنت بانک خود در نظر گرفته‌اید وارد آن شده و از قسمت مربوطه برنامه رمز‌ساز سرمایه را فعال کنید.

قبل از استفاده از این نرم افزار سعی کنید راهنمای آن را به طور کامل مطالعه کنید.


بانک رفاه کارگران

 بانک رفاه کارگران

مراحلی که باید برای فعال‌سازی رمز دوم پویا در بانک رفاه باید انجام دهید، مقداری با سایر بانک‌ها متفاوت است. در مرحله اول شما باید مطمئن باشید که شماره تلفنی که اکنون در اختیار دارید همان شماره‌ای است که در بانک و هنگام افتتاح حساب وارد کرده‌اید. اگر این شماره‌ها با هم مغایرت دارند باید به یکی از شعب این بانک مراجعه کرده و نسبت به تطابق آن‌ها با یکدیگر اقدام کنید.

در مرحله بعد باید به یکی از خود پرداز‌های بانک رفاه مراجعه کنید و از طریق قسمت فعال‌سازی رمز پویا برای این کار درخواست خود را به بانک اعلام کنید. چند دقیقه بعد یک کد چهار رقمی بر روی تلفن شما پیامک خواهد شد. این همان کدی است که شما بعد از دانلود نرم افزار باید برای فعال‌سازی از آن استفاده کنید.

در نهایت باید ” رمزساز رفاه ” را دانلود و نصب کنید و از طریق کدی که از طریق یامک برای شما ارسال شده است، اقدام به فعال سازی آن کنید.


 بانک صادرات

 بانک صادرات

این بانک برای فعال‌سازی رمز دوم پویا، یک کد ” USSD ” را برای مشتریان خود در نظر گرفته است. شما باید کد ” #۷۱۹* ” را در قسمت شماره‌گیری گوشی تلفن همراه خود وارد کنید. در مرحله بعد از لیستی که در اختیار شما قرار گرفته است، گزینه فعال‌سازی رمز دوم پویا که گزینه پنجم این لیست می باشد را انتخاب کنید. در قسمت بعد شما باید شماره کارت خود را وارد کنید. بعد از وارد کردن شماره کارت یک نام کاربری دلخواه و چهار حرفی را وارد کنید. در نهایت یک رمز برای کد خود انتخاب کنید .

از این به بعد و برای دریافت رمز دوم پویا باید کد USSD که در بالا اعلام شد را وارد  و رمزی که برای کارت خود انتخاب کرده اید را درج کنید. با هر بار انجام این کار این کد به شما یک رمز دوم پویا تخصیص می دهد.


 بانک کشاورزی رمز پویا

 بانک کشاورزی

نرم افزار ” ریما ” گزینه‌ای است که بانک کشاورزی در اختیار مشتریان خود قرار داده است تا به کمک آن اقدام به دریافت رمز دوم پویا بکنند. این نرم‌افزار را می‌توانید از طریق وب‌سایت رسمی بانک کشاورزی به آدرس ”  (www.bki.ir) ” به راحتی دانلود کنید. بعد از آن باید با یک‌بار مراجعه به یکی از خودپرداز‌های بانک کشاورزی نسبت به فعالسازی نرم‌افزار ریما اقدام کنید.


بانک آینده

 بانک آینده

این بانک برای فعال‌سازی رمز دوم پویا نرم‌افزار ” ریما ” را معرفی کرده است. برای استفاده از این نرم‌افزار باید با مراجعه به وب سایت بانک آینده نرم‌افزار اعلام شده را دانلود کنید. همچنین در صفحه دانلود نرم افزار یک قسمت به عنوان راهنمای استفاده از آن وجود دارد که می توانید با استفاده از این راهنما به راحتی نسبت به فعال‌سازی نرم افزار اقدام کنید.


بانک انصار

 بانک انصار

همان‌طور که می دانید این بانک وابسته به بانک سپه می باشد. بانک انصار نرم ‌فزار ” آپان ” را برای دریافت رمز پویا معرفی کرده است. شما مشتریان این بانک باید به وب سایت بانک انصار مراجعه کرده و علاوه بر دانلود نرم افزار ذکر شده، راهنمای استفاده از آن را به طور کامل مطالعه نمایید تا بتوانید به راحتی فعالسازی نرم افزار را انجام دهید.


بانک خاورمیانه

 بانک خاورمیانه

مشتریان بانک خاورمیانه می‌توانند از طریق وب‌سایت رسمی این بانک نسبت به دریافت اطلاعات کامل در زمینه فعال‌سازی رمز دوم پویا اقدام کنند. اگر به دنبال رمز دوم پویای بانک خاورمیانه می‌باشید می‌توانید از طریق صفحه “ دریافت رمز دوم یکبار مصرف.” در سایت بانک ، تمامی توضیحات و اطلاعات را دریافت نمایید.


بانک گردشگری

 بانک گردشگری

مشتریان بانک گردشگری می‌توانند از طریق موبایل بانک یا اینترنت بانک نسبت به فعال‌سازی رمز دوم پویای حساب خود اقدام کنند. اطلاعات تکمیلی را می توانید در ” وب سایت رسمی بانک گردشگری ” دریافت نمایید.


بانک حکمت ايرانيان

 بانک حکمت ايرانيان

این بانک در جهت ارتقای امنیت حساب‌های مشتریان خود اقدام به عرضه نرم افزار ” ارس ” کرده است. بعد از دانلود و نصب نرم‌افزار می‌توانید با مراجعه به یکی از خود‌پرداز های این بانک نسبت به فعال‌سازی آن اقدام کنید.

در ” وب سایت رسمی ” این بانک می‌توانید علاوه بر دریافت نرم‌افزار، راهنمای استفاده از آن را هم مطالعه نمایید.


بانک دی

 بانک دی

نرم افزار ” ارس ” راه‌کار بانک دی برای مشتریان خود به منظور استفاده از رمز دوم پویا می‌باشد . بعد از دریافت و نصب این نرم افزار از طریق وب‌سایت رسمی بانک دی، می‌توانید به کمک روش‌هایی که در قسمت راهنمای استفاده از نرم افزار قرار دارد، نسبت به فعال‌سازی نرم‌افزار اقدام کرده و از آن به بعد به جای رمز دوم ایستا، از رمز پویا استفاده کنید.

برای دانلود نرم افزار ارس لطفا به ” وب سایت رسمی بانک دی ” مراجعه کنید .


بانک شهر

 بانک شهر

نرم افزار ” رمزنت ” ، برنامه مورد تایید بانک شهر برای دریافت رمز دوم پویا می‌باشد. بعد از دریافت این نرم‌افزار، باید اطلاعات هویتی خود را در آن وارد کرده و سپس برای تایید هویت خود به یکی از شعب بانک مراجعه کنید.

نرم‌افزار رمز نت را می‌توانید از ” وب سایت رسمی بانک شهر ” دریافت نمایید.


بانک اقتصاد نوین

 بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین به منظور استفاده از رمز دوم پویا ، نرم‌افزار ” ارس ” را پیشنهاد  می‌کند. به منظور استفادهاز این نرم‌افزار، ابتدا آن را از طریق ” وب سایت رسمی بانک اقتصاد نوین ” دریافت و نصب نمایید. سپس با مراجعه به بانک و تکمیل فرم فعال‌سازی، بارکد و کد فعال‌سازی برنامه را دریافت نمایید و به کمک آن‌ها ، نرم افزار را فعال‌سازی کنید.


پست بانک ایران

 پست بانک ایران

مشتریان این بانک به دو روش می‌توانند نسب به دریافت رمز دوم پویا اقدام کنند. روش اول استفاده از نرم افزار مخصوص می‌باشد که باید آن را از طریق ” وب سایت پست بانک ” دانلود کنید. بعد از دانلود، یا با مراجعه حضوری به بانک و یا از طریق اینترنت بانک، اقدام به فعال‌سازی آن کنند.

روش دوم هم دریافت رمز پویا از طریق پیامک می‌باشد. در نظر داشته باشید ابتدا باید با مراجعه به بانک شماره همراه خود را تایید کنید.


بانک توسعه تعاون

 بانک توسعه تعاون

مشتریان بانک توسعه تعاون، برای فعال‌سازی رمز دوم از طریق اینترنت بانک و موبایل بانک باید از ” طریق وب سایت رسمی بانک توسعه تعاون ” راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایند و مطابق با همان راهنمایی‌ها نسبت به فعال‌سازی رمز دوم اقدام کنند.


بانک صنعت و معدن

 بانک صنعت و معدن

جهت دریافت رمز دوم پویا برای حساب‌های بانک صنعت و معدن باید نرم افزار ” برنامک رمز ساز ” را دانلود، نصب و فعال‌سازی کنید. با مراجعه به ” سایت بانک صنعت و معدن هم می‌توانید نرم افزار برنامه رمز ساز را دانلود کنید و هم راهنمای استفاده از آن را بخوانید و مطابق آن نسبت به فعال‌سازی نرم افزار اقدام کنید.


بانک ایران زمین

 بانک ایران زمین

برای دریافت رمز پویا در بانک ایران‌زمین ابتدا باید به یکی از شعب بانک مراجعه کرده و اقدام به پر کردن فرم تایید هویت و دریافت کد فعال‌سازی کنید. در مرحله بعد باید نرم افزار پیشنهاد شده از ظرف بانک را دریافت و نصب کنید. در نهایت هم کد فعالسازی را که از بانک دریافت نموده‌اید در نرم‌افزار وارد نموده و آن را فعال‌سازی می‌کنید.


خواندن مطلب زیر هم می تواند برای شما مفید باشد : 

موبایل بانک

فعالسازی رمز دوم پویا بانک کوثر

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.